Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

День пам’яті та примирення, Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця: що відзначають 8 травня в Україні та світі.

8 травня – понеділок. В Україні та світі відзначають дуже важливе державне свято. А ще видатну Міжнародну дату та народне свято.

Інформатор розповість про них. 

8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.

Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.

Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.

З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну є червоний мак. Український інститут національної памʼяті заохочує використовувати «мак памʼяті» під час меморіальних заходів та у візуальних матеріалах на тему Другої світової.

Мак є визнаним у світі символом памʼяті за загиблими у битвах з часів Першої світової війни.

Ще 8 травня відзначається Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Червоний Хрест – всесвітня організація. Основні принципи Міжнародного Руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця — надання допомоги всім, хто потребує без дискримінації за національною, расовою, статевою, релігійною, мовною, класовою ознакою або політичними переконаннями.

Міжнародний комітет Червоного Хреста веде постійну гуманітарну діяльність на території понад 80 країн, а за необхідності і у будь-якій точці світу. Штаб-квартира розташована у Женеві.

Сьогодні у лавах Червоного Хреста України задіяно понад 6,3 мільйона волонтерів. Щороку вони обслуговують понад 105 тисяч самотніх людей похилого віку

Православна церква 8 травня вшановує пам’ять Святого Марка. Це свято називають по-різному: Марк-ключник, Марков день, Бабин свято, Пташине голодування. Святого Марка вважали володарем весняних дощів. За повір’ям, якщо у травні дощ буде йти хоча б три дні – слід чекати хорошого врожаю.

Господині 8 травня настоєм з кропиви мили підлоги та лавки. З давніх-давен ця рослина застосовувалася як засіб проти зла, нещастя і ворогів. Вірили, що його гострі колючки здатні впоратися практично з будь-якою негативною енергетикою.

Щоб у домі не було нежданих гостей, над вхідними дверима вішали букет з кропиви. 

Що не можна робити

  • Заборонено лаяти дітей і залишати їх одних в скривдженому стані.
  • Не рекомендується в цей день скупитися і економити без особливої потреби.
  • Не можна переїдати, особливо це стосується жирної їжі.
  • Не рекомендують виносити сміття

Народні прикмети

  • Якщо сьогодні кує зозуля — морозів не буде. 
  • Ясний і сонячний день — до спекотного літа. 
  • Якщо веселка висить високо в небі, має бути ясна погода.
  • Купчасті хмари вранці, а ввечері шаруваті — скоро почнеться гроза.
  • Птахи летять на конопляник — буде багатий урожай конопель.
  • Ще не зацвіли яблуні до 8 травня — врожаю не буде.

Іменини святкують: Віктор, Станіслав, Арсен, Бенедикт, Денис, Іда, Михаїл, Ульрика, Марк, Сильвестр. 

Раніше Інформатор писав про те, яке свято відзначають 7 травня та що відзначають 6 травня в Україні та світі

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг, а також у Viber, і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Альона Свірідова

Нагору