Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

День піхоти, День дронів, День святого Георгія Побідоносця: що відзначають 6 травня, іменини та заборони

Сьогодні, 6 травня, в Україні відзначають День піхоти ЗСУ та День міста Львів. Віряни вшановують пам’ять святого Георгія Побідоносця. Також в народні 6 травня називають Юріїв день. 

Розповідає Інформатор.

Крім того, в Україні та світі відзначають День розмальовки, День без домашніх завдань, День пілатеса, День вуличного музиканта, День садівництва.

Яке сьогодні, 6 травня, церковне свято

Здавна святий Георгій вважався захисником пастухів. Тому цього дня прийнято виганяти на пасовище худобу. Жінки в цей час традиційно збирали трави і рослини для лікування різноманітних хвороб. Вдячні люди дарували пастухам подарунки. Саме 6 травня проводили перше в році доїння овець. Потім обов’язково випивали склянку молока. Вважалося, що воно цього дня принесе здоров’я, особливо дітям. А ще в давнину проводили обряд на хороший урожай — закопували в полі залишки трапези та гілки верби.

Що не можна робити цього дня

  • Заборонено ображати домашніх тварин.
  • Небажано брати до рук шерсть, носити речі з вовни, рукодільничати.
  • Не можна лихословити і лаятися.
  • Жінкам заборонено стригти волосся.
  • Не можна одружуватися, тому що шлюб буде нещасливим.

Народні прикмети і традиції на 6 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: вдарив мороз — добре вродить овес і просо;
  • ніч тепла — отже хліб точно дозріє до першого морозу;
  • кує зозуля — чекайте на неврожай;
  • дме вітер з південного боку — рік буде врожайним;
  • зграями літають комарі — до потепління.

Який сьогодні день в Україні і світі

6 травня в Україні святкують День піхоти ЗСУ. Свято було започатковане указом президента 19 квітня 2019 року. Цього дня прийнято вшановувати військовослужбовців, які роблять все можливе задля збереження української свободи та суверенітету. Дату обрали не випадково — саме цього дня 1648 року поблизу Жовтих Вод відбулася битва, в якій військо Запорізьке отримало перемогу над поляками. Ця битва увійшла в історію, тому що для козаків вона стала першою переможною у Національно-визвольній війні. А ще саме 6 травня віряни вшановують пам’ять святого Георгія Побідоносця, який є одним з покровителем української армії.

Також 6 травня святкують День міста Львів. Свято завжди припадає на першу суботу травня. Визначити, чому саме ця дата була вибрана для святкування дня міста Львів, неможливо. Вперше про Львів згадується в письмових документах 1256 року, але точно дата заснування невідома. Хоча ми знаємо, що засновником став князь Данило Галицький.

А ще 6 травня День поширення інформації про дитячий інсульт. Подія відбувається щороку в першу суботу травня. Її головна мета — підвищити обізнаність людей про ризик інсульту в дитячі роки, сприяти його ранньому діагностуванню та лікуванню. Часто інсульт вважається станом, який вражає лише літніх людей, але він також може розвинутися у дітей. Дитячий інсульт має довгострокові серйозні наслідки для здоров’я.

6 травня Всесвітній день анкілозивного спондиліту. Припадає щороку на першу суботу травня, відбувається з метою підвищити обізнаність про анкілозуючий спондиліт. Це тип артриту, який вражає переважно хребет. Анкілозивний спондиліт викликає дуже сильні болі, обмеження руху і його скутість, може навіть призвести до незворотного пошкодження хребта.

Також 6 травня святкують Міжнародний день проти дієти. Цього дня можна залишити всі свої думки про схуднення і дієти, щоб просто насолоджуватися першими теплими днями і розслабитися. Ідею створення такого дня подала британська феміністка Мері Еванс Янг, яка є очільницею групи “Diet Breakers” (“Руйнівники дієт”). Вперше свято відбулося 1992 року.

А ще 6 травня День розмальовки. Прості книжечки є чудовим способом самовираження, дозвілля, зняття стресу. За розфарбовування розмальовок беруться не лише діти різного віку, але й дорослі. Завдяки розмальовкам можна заспокоїтися, розвинути фантазію. Перші такі книжечки з’явилися в США 1880 року. А 1907 року була опублікована перша книжка-розмальовка з коміксами. Пік популярності розмальовки припав на 60-ті роки минулого століття.

6 травня святкують День без домашніх завдань. Таке незвичне свято було засноване в США і для американських підлітків воно є традиційним. Засновниками стали американці Рут та Томас Рой. Вони запропонували виділити один день в році, коли б діти могли зосередитися не на шкільних завданнях, а на собі.

Також 6 травня День безкоштовних коміксів. Улюблене свято шанувальників коміксів популярних видавництв. Припадає на першу суботу травня. Захід було створено з метою залучення уваги фанатів коміксів до продукції. Цього дня є шанс отримати комікси популярних видавництв ( Marvel, DC, IDW тощо) безкоштовно.

А ще 6 травня святкують День пілатеса. Це міжнародне свято, яке покликане об’єднати шанувальників цієї унікальної спортивної методики з корисними і здоровими вправами, які перетворюють тренування на цікавий танок. Спортивна методика була створена Йозефом Пілатесом, який народився 9 грудня 1883 року в промисловому місті Гладбах (наразі Мьонхенгладбах) в Західній Німеччині. Він з дитинства хворів на рахіт, астму, ревматичну лихоманку. Але зміг побороти свої хвороби завдяки спеціальним вправам.

6 травня також День вуличного музиканта. Подія щороку припадає на першу суботу травня. Її можуть святкувати за допомогою різних заходів — одноденного фестивалю музики чи цілого марафону музичних подій.

Також 6 травня Всесвітній день садівництва. Це одне з найпровокаційніших та екстравагантних свят в світі. Завжди святкується в першу суботу травня, а вперше відбулося 2005 року. Цього дня поціновувачі садового мистецтва повинні всі роботи проводити в оголеному вигляді. Таким чином вони єднаються з природою.

А ще 6 травня святкують Всесвітній день лабіринту. Припадає свято на першу суботу травня. Проєкт цього свята запропонувала міжнародна організація “Співтовариство лабіринтів”, яка була заснована наприкінці XX століття, а точніше 1998 року. Для її членів лабіринт — це символ єдності, співпраці та миру.

6 травня також Міжнародний день дронів. Почали святкувати від 2015 року. Тоді його вперше провели в США. Засновниками стали Сара і Девід Оніл. Свято завжди припадає на першу суботу травня.

Джерело: ТСН.

Раніше Інформатор повідомляв, де у Кривому Розі весело провести вихідні. Також ми писали, що зірки пророкують всім знакам зодіаку на 6 травня.

Читайте нас у FacebookTelegram та Viber 

Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі пишіть нам у Facebook.

Олена Шевченко

Нагору