Через масовані атаки по критичній інфраструктурі України, мешканців попередили про можливі відключення світла. Через що українці можуть залишитися в холоді зимою. Тому необхідно про способи обігріву, які не потребують живлення.
Обігрівач зі свічок та горщиків – бюджетний і легкий у майструванні. Зробити таку “міні-піч” можна власноруч. Велику площу він звісно не нагріє, але можна зробити декілька таких обігрівачів.
Для цього знадобиться:
-Декілька квіткових горщиків з глини або кераміки з різним діаметром — від маленького до великого.
-Свічки, можна використовувати чайні, дешевші свічки.
-Металевий стрижень
-Болти.
Горщики вкладають один в одного, після чого з’єднують болтами, між якими розташовується багато гайок. Внизу ставимо підставку під свічку, як підставку можна використовувати навіть цеглини. Важливо, щоб між свічкою та горщиками був простір, щоб до свічки був доступ повітря, інакше вона не буде горіти. І можна грітися.
Але варто пам’ятати, що горщик сильно нагрівається, а також може тріснути. Тому варто слідувати правилам безпеки.
2. Автономні керосинові обігрівачі
Гасові обігрівачі є ідеальним джерелом резервного чи основного обігріву. Відсутність потреби у живленні від електромережі робить пристрій зручним для використання як повністю автономний джерела тепла.
Такий обігрівач стане незамінним помічником тим, хто бажає зігрітися, або навіть приготувати їжу, тому що на гасовий обігрівач можна поставити зверху казан або пательню. А працювати вони можуть до 17 годин на одній заправці.
Раніше ми писали, скільки коштують “автономне освітлення” у Кривому Розі.
3. Біокамін зі скляними кульками
Мініатюрний настільний біокамін робиться з дуже простих матеріалів. А погрітися біля нього саме задоволення.
Що для нього потрібно:
-Бетонний горщик
-Старий скляний підсвічник
-Скляні декоративні камені
-Біоетанол.
У бетонний горщик треба поставити скляний підсвічник, так щоб між склом і бетоном залишався простір. Засипати весь простір скляними кульками. Залити біоетанол у скляний підсвічник з кульками і підпалити.
Будьте уважними, тому що етанол є легкозаймистим, тому необережність при наповненні або розпалюванні вогнем можуть спричинити опіки.
4. Спиртівка, або спиртовий пальник
Саморобний пальник дуже зручний у користуванні. За допомогою нього можна не лише зігрітися, а ще й швидко приготувати їжу. А головне, що матеріали для пальника коштують дуже дешево.
Що для неї потрібно:
-Дві жерстяні бляшанки з-під напоїв,
-Кнопка канцелярська,
-Етиловий спирт (етанол),
-Фольга,
-Монетка.
5. Пальник на сухому спирті
Для того щоб приготувати їжу та погрітися, необхідно лише придбати металеву “пічку” – проста конструкція, куди кладуть сухий спирт. Поміщаємо таблетки сухого спирту у “пічку” і ставимо на неї металеву кружку. І вуаля, готуйте та грійтеся, якщо зникла електроенергія.
Раніше ми повідомляли, коли у Кривому Розі розпочнеться опалювальний сезон.
Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг і дізнавайтеся першими про головні новини міста.
Олена Шевченко