Згідно з оновленнями у законопроєкті про мобілізацію служити будуть чоловіки від 25 років. Раніше граничний вік був 27 років. Також ВРУ розглядає можливість становлення на військовий облік за кордоном. Окрім того, військовий облік вводиться для всіх громадян, навіть тих, кого можуть мобілізувати лише за бажанням.
Повідомляє Інформатор із посиланням на пост заступниці голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яни Безуглої у facebook, – передає Інформатор.
Хто має право на відстрочку:
⁃ Особи з інвалідністю 1-2 групи (поки 2 групу залишили).
⁃ Ті, хто мають троє і більше дітей.
⁃ Якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то 1 має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку.
⁃ Якщо у сім’ї особа неповнолітня з інвалідністю.
⁃ Якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка)
⁃ Опікуни особи з інвалідністю 1-2 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною.
⁃ Вагітні жінки та жінки в декреті.
⁃ Тільки діючі нардепи (всіх колишніх прибрали), обрання депутатом – підстава для звільнення.
– Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.
Крім того відстрочку від служби отримують здобувачі послідовної вищої освіти, яким менше 30 років, всі науковці з вченими званням, всі викладачі, які працюють на повну ставку. Але це не є підставою для звільнення.
Деталі оновлення у законопроєкті про мобілізацію:
-Не підлягають мобілізації протягом 6 місяців після звільнення строковики
-Не підлягають мобілізації протягом 2 років після звільнення ті, хто був мобілізований та звільнений (крім строковиків)
-Підлягають мобілізації тільки за бажанням: особи, звільнені з полону, жінки.
-Підстава для звільнення людям: які недобровільно були в полоні, генерали за рішенням військового керівництва., які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців, які уклали короткостроковий контракт під час мобілізації (особи 18-24 роки, крім осіб офіцерського складу)
-Прибирали право на відстрочку при постановці на військовий облік держслужбовцям, правоохоронцям, прокурорам, ДВС.
-Строкова служба відміняється. Строковиків звільняють. Всі звільнені строковики переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років)
– Водиться базова загальновійськова підготовка до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах.
– Вводиться базова військова служба за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.
-Усі громадяни України у віці від 18 до 60 років мають стати на облік. Проте облік – не мобілізація.
– Кабмін визначає порядок становлення на військовий облік за кордоном.
-Кабмін переглядає бронювання.
-Прибирають категорію «обмежено придатний». Залишаються тільки придатні і непридатні. Частина стане непридатними, частина – придатними. Повторне проходження ВЛК.- Можливість проходження військової служби за призовом під час мобілізації за бажанням особи, яка засуджена до відбування покарання з випробуванням.
Хто і де може вручати повістки:
– в ТЦК СП представниками ТЦК СП.
– за місцем проживання представниками ТЦК СП, поліцейськими.
– за місцем роботи представниками ТЦК СП, роботодавцем, поліцейськими.
– в громадських місцях представниками ТЦК СП, поліцейськими.
Раніше ми розповідали, про смарт-мобілізацію в Україні. Також ми писали, чи можна оскаржити висновок ВЛК.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Viber
Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook