Інформатор Кривий Ріг

ТРЕШ

Смертельно небезпечна хвороба: у Кривому Розі двоє містян захворіли на лептоспіроз

В 2023 році, у порівнянні з 2022 роком в місті Кривий Ріг ускладнилася ситуація щодо захворюваності на лептоспіроз. За 9 місяців в місті вже зареєстровано двох захворілих. Ця хвороба часто призводить до смерті.

Повідомляє Інформатор з посиланням на ВСП “Криворізький РВ ДУ “Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ”.

Лептоспіроз — це небезпечна гостра інфекційна хвороба, яка протікає важко: з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням внутрішніх органів.

Мікроорганізми, які викликають лептоспіроз можуть зберігати життєздатність у природних водоймах 2-4 тижні, у вологому ґрунті – 3-9 міс., на харчових продуктах – від кількох годин до 30 діб.

Резервуаром лептоспір у природі є багато видів диких і домашніх тварин.

Це найчастіше гризуни з ряду мишоподібних: пацюк (сірий, чорний), миша (хатня, польова, лісова тощо), полівки (звичайна, гуртова та ін.), щури (водяна полівка, ондатра, строкатка степова).

Велике поширення лептоспір відзначають серед свійських ссавців (велика та дрібна рогата худоба, свині, собаки та ін.) і промислових тварин (лисиці, вовки, дикий кабан тощо).

Механізм передачі збудника контактний, шляхи передачі — водний, аліментарний, рановий. Зараження відбувається при вживанні зараженої води та харчових продуктів, під час купання, риболовлі, занять водним спортом у забруднених збудниками водоймах, при догляді за хворими тваринами, випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини. Особливо часті випадки в період весняних і осінніх сільськогосподарських робіт. Для проникнення лептоспір достатньо найменших порушень цілісності шкіри. Зараження від хворої людини практично не спостерігається, хоча вона також виділяє лептоспіри з сечею.

Перебіг хвороби

З моменту зараження до початку захворювання проходить від 6 до 20 днів (найчастіше 6-14). Захворювання у більшості випадків починається гостро з підвищення температури тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабкість, біль в м’язах, особливо литкових.

Успіх лікування залежить від своєчасного звернення хворих за медичною допомогою та ранньої діагностики.Хвороба може ускладнюватися порушеннями з боку нирок і печінки, геморагічним синдромом, міокардитом, набряком мозку, пневмонією тощо. Важкий перебіг захворювання часто закінчується смертю хворих, а тому не варто ставити самому собі діагноз та займатися самолікуванням. У випадку появи перших симптомів захворювання слід негайно звертайтеся за медичною допомогою!

Яких профілактичних заходів необхідно додержуватися щоб уникнути лептоспірозу?

– уникайте потенційно заражених водойм та риболовлі в них;

– вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу;

– уникайте контактів із хворими та інфікованими тваринами;

– знищуйте гризунів у особистих помешканнях.

“Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою — зверніться до лікаря. У разі підозри на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує”, – нагадують медики.

Несвоєчасне звернення до лікаря може коштувати життя.

Раніше Інформатор повідомляв, з приводу спалаху лептоспірозу в Україні. Також ми писали, що у дітей у Кривому Розі діагностували хворобу Лайма.

Читайте нас у FacebookTelegram та Viber 

Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook

Олена Шевченко

Нагору