Інформатор Кривий Ріг

ТРЕШ

Малярія у Дніпропетровській області: скільки людей захворіли у 2023 році

Майже щороку медики Дніпропетровської області реєструють випадки малярії. За останні 10 років захворювання виявили у 24 людей. Новий випадок зафіксували і цьогоріч.

Про це розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації , – передає Інформатор.

Малярія – небезпечне інфекційне захворювання. Передається через укус малярійних комарів. Майже щороку на Дніпропетровщині реєструють нові випадки.

“…Такий випадок стався і цьогоріч. Чоловік пройшов лікування в інфекційному стаціонарі. Його вже виписали», – зазначила лікар-паразитолог Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики інфекційних хвороб Лариса Штепа.

Лариса Штепа додала: при несвоєчасному виявленні та лікуванні хвороба може призвести до смерті. Симптоми з’являються через 1-6 тижнів після зараження. Серед них – періодичне підвищення температури, підвищене потовиділення, озноб, головний біль, слабкість, біль у м’язах. Згодом у хворого збільшується печінка, селезінка, розвивається анемія.

Захворювання виявляють переважно у людей, які перебували у країнах Африки, Азії та Південної Америки. Загалом заразитися малярією можна у 87 країнах світу.

Раніше ми повідомляли про захворювання у Кривому Розі 7-річної дитини на ковід.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Олена Шевченко

Нагору