Інформатор Кривий Ріг

ТРЕШ

У Кривому Розі двоє дітей занедужали на хворобу Лайма: які ознаки були на тілі

Хоча літо – не період активності кліщів, але зважаючи на вологу і теплу погоду, не варто нехтувати правилами безпеки. Так у Кривому Розі лікуються два хлопчики 6 і 7 років, яких вкусили кліщі. На жаль, діти захворіли на хворобу Лайма.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на медикиню Світлану Куніцину.

До лікарки-інфекціоніста звернулися батьки хлопчиків, яких кліщі вкусили близько двох місяців назад. Але підступність інфікування в тому, що жодних симптомів у дітей не було.

“В мене на прийомі були поспіль два хлопчика – 6 і 7 років. Обох їх два місяці тому вкусили кліщі. Одного в Польщі, другого – у нас, в Софіївці. Навіть місця укусу схожі – в одному випадку – на потилиці, в другому – за вухом. І в тому, і в іншому випадках кліщі були видалені, але без подальших дій. Тобто самі кліщі не дослідженні, профілактичну антибактеріальну терапію дітям проведено не було”, – розповідає медикиня.

З часом місце укусу почало набрякати, проте стан дітей був у нормі. Але батьки вже почали бити на сполох і звернулися до медиків.

“Після укусів пройшло десь півтори місяці, як на шкірі з’явились типові для кліщового бореліозу елементи висипу – кільцеподібна еритема. Ці кільця були локалізовані як в місцях укусу, так були виявлені і в інших місцях. З часом елементи висипу збільшувалися. В одного хлопчика найбільше кільце було на нозі і воно достигло розміру 16 на 17 см. В іншого на обличчі до 8 см. В обох випадках загальний стан дітей не змінився.

Аналіз крові на антитіла до боррелій був зроблений одному хлопчику напередодні, ще до відвідування лікаря. Аналіз підтвердив діагноз – підвищені захисні антитіла – Ig G.

Іншому хлопчику призначений аналіз крови для підтвердження діагнозу. Хоча епідемічний анамнез (укус кліща) і характерні елементи висипу (кільцеподібна еритема) дають можливість ставити діагноз хвороби Лайма і призначати лікування. Антибактеріальне лікування призначене”, – інформує Світлана.

Після укусів кліщів варто звертатися до медиків і не діставати комах самотужки. Додамо, що пацієнти, яких вкусив кліщ, приймаються лікарями без черги.

“Наприкінці, хочу ще раз нагадати про превентивне лікування.Якщо дітям в перші 72 години, тобто 3 доби від укусу кліща, був би призначений прийом антибіотика, то 80% що діти би не захворіли. Друзі, я вас прошу – будьте уважніше, особливо по відношенню до ваших діточок”, – звертається до криворіжців інфекціоніст.

Раніше Інформатор повідомляв, що у Кривому Розі активізувалися агресивні змії. Також ми писали про випадки нападу на людей бродячих собак у Кривому Розі.

Читайте нас у FacebookTelegram та Viber 

Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook.

Олена Шевченко

Нагору