По всій території України, в тому числі й у Кривому Розі стала ширитися варварська практика кронування дерев “до стовбура”. У результаті частина дерев не витримує настільки жорстокого “хірургічного втручання” та гине. А це є скаліченням “зелених легенів”, що є неприпустимим, особливо в промислово навантажених містах таких як Кривий Ріг.
Що ж робити у подібних ситуаціях? Як зупинити неподобство? Інформатор посиланням на громадську організацію “Досить труїти Кривий Ріг”, розповість про алгоритм дій.
Спочатку пояснимо, що дозволено обрізати крону дерева не більше ніж 30% її довжини. Обрізка ж від 1/3 до 1/2 довжини крони дерева кваліфікується як пошкодження до неприпинення росту, обрізка на більше ніж 1/2 довжини крони кваліфікується як пошкодження до припинення росту.
Як слід діяти, коли ви бачите, що комунальники у повному сенсі слова знущаються з дерев?
- Телефонуєте й викликайте поліцію, все ж це їх компетенція і вони мають працювати – 102. Запитайте прізвище оператора та запишіть його дані. У момент виклику потрібно чітко та розбірливо повідомити своє прізвище, ім’я та по-батькові, місце перебування (адресу) та причину виклику наряду поліції. У ході повідомлення причини виклику, необхідно детально описати події, а саме протиправні дії – кримінальне правопорушення, які стались – пошкодження/знищення дерев, зелених насаджень, вирубки дерев, або чагарників тощо. Важливо зафіксувати точний час свого дзвінка.
- Запитайте в оператора номер заяви про злочин в ІТС «Інформаційний портал Нацполіції України». По цьому номеру ви зможете дізнаватися в черговій частині про те, чи виїхала слідчо-оперативна група (СОГ) на ваш виклик чи ні. Номер телефону чергової частини слід запитати в оператора.
- Час прибуття СОГ 7-10 хвилин, якщо їх немає можна зателефонувати та поскаржитися за номером телефону Гаряча лінія Національної поліції: 0-800-500-202. Якщо СОГ через зайнятість не можуть приїхати, вони можуть направити патрульну поліцію, яка до приїзду СОГ має повноваження по зупинці злочинних дій з обрізки\знесення зелених насаджень. Важливо записати номер борта патрульної машини і прізвища поліцейських.
- Поліцейський приймає заяву про кримінальне правопорушення. Заяву заповнюєте за сформованими ГС ДТКР шаблонами за посиланнями:
Заява про кримінальне правопорушення за ст. 270-1 ККУ – «Умисне знищення або пошкодження зелених насаджень» в разі пошкодження дерев; (шаблон заяви в кінці алгоритму)
Заява про кримінальне правопорушення за ст. 270-1 ККУ – «Умисне знищення або пошкодження зелених насаджень» в разі незаконного видалення дерев (шаблон заяви в кінці алгоритму).
Розрахувати майнову шкоду ви зможете за таксами для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників за посиланням (шаблон в кінці алгоритму)
Приймаючи заяву, поліцейський має видати вам талон-повідомлення. Цей талон буде вам потрібний, коли ви будете робити звернення по своїй заяві про кримінальне правопорушення, зокрема щодо видачі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
- Ваша заява має бути внесена слідчим до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) протягом 24 годин після її подання. Отже, зі спливом цього часу ви можете звернутися до поліції і подати заяву про видачу витягу з ЄРДР, шаблон якої розроблений ГС ДТКР (шаблон в кінці алгоритму). Як тільки Ваша заява буде внесена до ЄРДР, слідчий має проводити слідчі дії, визначені Кримінальним процесуальним кодексом України (КПК України).
Пам’ятайте! В разі, якщо слідчий відмовляється приймати заяву про вчинення злочину або не вносить її до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відповідно до ст.303 КПК України ви маєте право оскаржити бездіяльність слідчого у суді, а також подати скаргу в прокуратуру, протягом 10 днів з моменту вчинення його дій чи бездіяльності.
Раніше Інформатор писав про те, що у Кривому Розі обрізали 200 дерев та про те, що у Кривому Розі на автовокзалі зрубали дерева.
Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.
Альона Свірідова