Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

ПЦУ переходить на новий календар: коли тепер відмічати Різдво, Водохреща, Миколая та Покрову

З 1 вересня 2023 року більшість християн України можуть почати відзначати релігійні свята по-новому. Рішення про це ухвалив Архієрейський собор, який відбувається 24 травня й має завершитися у той же день.

Як повідомляє Інформатор з посиланням на Православну церкву України, річ йде про перехід з 1 вересня 2023 року на оновлений новоюліанський календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим.

У повідомленні написано: “Загальне вживання новоюліанського календаря, після затвердження цього рішення Помісним Собором, що скликається на 27 липня 2023 р., буде запроваджене з 1 вересня цього року, коли розпочинається новий церковний рік. Водночас парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено”.
Таким чином, Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята – Покрова (1 жовтня), Водохреще (6 січня) і Миколая (6 грудня).

Однак, вирахування дат Великодня та Троїці буде відбуватися так, як і дотепер за допомогою спеціальних розрахунків.

Повний перелік дат церковних свят на 2023 рік можна подивитися тут.

Раніше Інформатор писав про те, коли у 2023 році святкують Троїцю та про те, що символізують кольори та візерунки на великодніх яйцях

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Альона Свірідова

 

 

Нагору