Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Заповіт під час війни: хто в Україні має право посвідчити

Людське життя – досить крихка річ. Обірватися може у кожну мить. Особливо під час війни. А якщо у людини є якесь суттєве майно, для неї важливо передати його тому, кому вона вважає за потрібне. Для того, щоб зробити це у надійний спосіб існує заповіт.

Зазвичай посвідчити цей документ мають право державні чи приватні нотаріуси. Але, як повідомляє Інформатор з посиланням на міністерство юстиції України, законодавством передбачений вичерпний перелік інших посадових осіб, котрі можуть виконати таку функцію, адже кожна життєва ситуація вимагає конкретного підходу та розгляду.
Посвідчити останню волю спадкодавця мають право:
– головний лікар, його заступник з медичної частини або черговий лікар цієї лікарні, госпіталю, іншого стаціонарного закладу охорони здоров`я, а також начальник госпіталю, директор або головний лікар будинку для осіб похилого віку та інвалідів;
– капітан морського або річкового судна;
– начальник пошукової або іншої експедиції;
– командир (начальник) військової частини, з`єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії;
– начальник установи виконання покарань;
– уповноважені посадові особи органів місцевого самоврядування.
Посвідчення заповіту посадовою, службовою особою відбувається лише відносно фізичної особи з повною цивільною дієздатністю та у присутності свідків.
Заповіт складається у письмовій формі із зазначенням місця і часу його складання, дати та місця народження заповідача і підписується заповідачем власноручно. Також на прохання заповідача заповіт з його слів може бути записано або надруковано за допомогою загальноприйнятих технічних засобів.
Остання воля спадкодавця обов`язково має бути складена та посвідчена у двох примірниках: один – для заповідача, другий – для передачі в той же день до державного нотаріального архіву за постійним місцем проживання заповідача.
Посадові та службові особи при посвідченні заповітів зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю та не розголошувати відомості, що стали відомі під час їх посвідчення.

Раніше Інформатор писав про те, що командири військовослужбовців можуть засвідчити заповіти підлеглих та про те, що у Кривому Розі, внаслідок смерті двох громадян шукають кредиторів, які мають майнові права на квартири, якими володіли померлі.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг, а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Альона Свірідова

Нагору