Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Держава надає житло у кредит на 20 років: хто може скористуватися пільговою іпотекою

Проблема придбання власного житла й до війни буда однією з найгарячіших для українців. Зараз же, коли багатьом доводиться починати жити буквально із “чистого листа”, вона стала ще гострішою. Допомогти у її вирішенні повинна програма, яка реалізується «Українською фінансовою житловою компанією».

Як повідомляє Інформатор з посиланням на Дніпропетровську ОВА, Умови передбачають можливість забезпечення житлом громадян, які не мають власного житла або площа якого менше ніж 52,5 кв. метра для сімʼї з однієї особи. Додаються ще 12 кв. метрів на кожного наступного члена сімʼї.

Іпотека надається на умовах на строк до 20 років під фіксовану відсоткову ставку 7% річних у гривні на весь період кредиту.
Станом на сьогодні програма доступного іпотечного кредитування доступна для військовослужбовців ЗСУ, працівників правоохоронних та силових відомств, медичних працівників закладів охорони здоровʼя державної або комунальної форм власності, педагогічних, наукових (науково-педагогічних) працівників, працівників закладів освіти державної або комунальної форми власності.
При цьому, частина процентної ставки для таких позичальників компенсується Укрфінжитлом до рівня 3% річних.
Найближчим часом планується розширення категорій громадян, які зможуть скористатися Програмою за ставкою 7% річних.
Окрім того, роботодавцем кандидата (центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, організації, підприємства, установи) може

  • здійснюватися компенсація першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки;
  • частини процентної ставки;
  • частини суми повернення кредиту.

Ознайомитись з деталями можна тут.

Раніше Інформатор писав про те, як отримати компенсацію за зруйноване під час війни житло, та про те, скільки українці зазнали матеріальних втрат під час війни.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Альона Свірідова

Нагору