Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Чому Ощадбанк зупинив випуск електронних пенсійних посвідчень: проблеми у переселенців

Ощадбанк перестав випускати електронні пенсійні посвідчення (ЕПП). Найбільші проблеми у зв’язку з цим виникають у переселенців. Чому це відбулося і як бути в цій ситуації людям із статусом внутрішньо переміщеної особи?

Про це повідомляє Інформатор Кривий Ріг за посиланням на Інформатор Україна.

Про проблеми з отриманням електронних пенсійних посвідчень повідомили першими повідомили на сайті відгуків клієнти банку. За їх словами ще з минулого року Ощадбанк не видає пенсійних посвідчень, а пенсійні фонди керуються Постановою 637, яка зобов’язує ВПО видавати тільки електронні посвідчення.

Загалом українські пенсіонери мають два варіанти на вибір — користуватися паперовим пенсійним посвідченням чи отримати його в електронній формі, що містить банківську платіжну програму. Але переселенцям, які стояли на обліку до 24 лютого 2022 року, при оформленні пенсії Пенсійний фонд видає виключно ЕПП, адже оформити традиційне паперове пенсійне посвідчення неможливо.

Найбільша проблема у тому, що пенсійне посвідчення обов’язково мати для виїзду за межі України. Без нього жоден інвалід чи пенсіонер ВПО не має права перетнути кордон.

У пресслужбі Ощадбанку наголошують, що ЕПП — складний мультифункціональний продукт, у випуску якого задіяно багато учасників. Крім повноцінного банківського рахунку з випуском платіжної картки і можливістю користування всіма банківськими сервісами, він містить пенсійне посвідчення, КЕП клієнта, доступ до електронного кабінету Пенсійного фонду України.

«У зв’язку з військовою агресією росії проти України та запровадженням на всій території України воєнного стану, з технічних і незалежних від Ощадбанку причин випуск ЕПП призупинено. На жаль, відновити випуск ЕПП наразі неможливо», — повідомили у фінустанові.

На період зупинки випуску ЕПП Ощадом банк пропонує клієнтам отримати окрему повнофункціональну банківську картку.

«Для отримання пенсійного посвідчення в паперовому вигляді необхідно звертатись до територіального органу Пенсійного фонду України з відповідною заявою», — рекомендують у прес службі банку.

Щодо діючих ЕПП, то в Ощаді кажуть, що вони є чинними до закінчення їх терміну дії. Про відновлення проєкту з випуску ЕПП буде повідомлено додатково.

Раніше ми розповідали, про історію ветерана, яка захищала Кривий Ріг від німецько-фашистських загарбників.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Нагору