Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Що чекає в Україні військовозобов’язаних чоловіків, які не з’явилися у військкоматі за повісткою

Військова мобілізація в Україні продовжується. Майже кожний чоловік відповідного віку може отримати повістку у військкомат. Але деякі не вважають за потрібне туди з’явитися. Що може чекати таких ухилянтів?

Як повідомляє Інформатор з посиланням на “Юридичну сотню”, відповідальність за неявку до військкомату за повісткою може бути як адміністративною, так й кримінальною.

Адміністративна відповідальність настає, коли людина порушила правила військового обліку. Наприклад, не з’явилася за викликом до військкомату без поважних причин. Йдеться про виклик для уточнення облікових даних, проходження медкомісії чи не повідомила про зміну місця проживання чи облікових даних тощо.
У разі такого порушення під час особливого періоду, який включає воєнний стан, військовозобов’язаний повинен сплатити штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 гривень). Рішення про накладання штрафу приймає керівник військкомату.
Проте, неявку після отримання повістки про мобілізацію кваліфікуватимуть як ухилення від мобілізації. В цьому разі ухилянту загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років.
До того ж якщо ж військовозобов’язаний не перебуває на військовому обліку та ухиляється від нього, то після першого попередження від керівника військкомату може настати кримінальна відповідальність. При цьому законодавство не визначає форму відповідного попередження. У такому разі штраф буде від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 гривень). Замість штрафу суд може призначити виправні роботи до одного року.

Раніше Інформатор писав про те, через які причини можна не приходити до військомату по повістці.

Раніше Інформатор писав про те, що в Україні на військовий облік можна встати онлайн.

Альона Свірідова

Нагору