Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Будинки над кладовищем Вермахту у Кривому Розі: де вони знаходяться

Під час Другої Світової війни Кривий Ріг був окупований. Тут знаходилося декілька кладовищ Вермахту. Одно з них було розташовано на вулиці Вокзальній.

Як повідомляє Інформатор з посиланням на “Рідний мій Кривий Ріг”, одна з маловідомих «знахідок» на німецькій військовій мапі 1943 року — позначене кладовище солдат Вермахту під назвою Heldenfriedhof — тобто «кладовище героїв».

Це місце розташовувалося у районі сучасної вулиці Вокзальної, приблизно під будинками №21–31 та сектором приватної забудови неподалік.

Ймовірно, поховання залишаються недоторканими й донині — за винятком тих ділянок, де зводили новобудови.

Стара мапа та місце розташування кладовища

Стара мапа та місце розташування кладовища

Раніше Інформатор писав про те, що що у Кривому Розі на місці кладовища побудували школу, ринок та магазин. Також ми розповідали про те, те, коли у Кривому Розі з’явився перший автобус.

Читайте нас у FacebookTelegram та Viber 

Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook

Олена Шевченко

Нагору