Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

О.Вілкул: Продовжуємо комплексну роботу із забезпечення сталого водопостачання міста. Паралельно з великими проєктами реалізуються додаткові заходи, у тому числі, з міжнародними партнерами

Один із таких додаткових заходів – підвищення обсягів забору води з Карачунівського водосховища. Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів робочу нараду з питання сталого забезпечення водою міста та його мешканців. Наразі, завдяки співпраці міста та ЮНІСЕФ реалізується проєкт підвищення обсягів забору води з Карачунівського водосховища. Це – складова великої комплексної роботи по водозабезпеченню Кривого Рогу.

Цього літа Кривий Ріг через знищення окупантами греблі Каховської ГЕС опинився на межі зневоднення, адже головне джерело питної води – Південне водосховище, залишилося без наповнення. Завдяки зробленим заздалегідь резервам і швидкому реагуванню, вдалося втримати воду в міській мережі. В липні був реалізований спільний проєкт з «Арселор Міттал» з перекачки води до Південного водосховища, у липні-серпні КП «Кривбасводоканал» було прокладено три водогони з Кресівського водосховища. Це дозволило виграти час на більш глобальне вирішення проблеми з водопостачанням у Кривому Розі.

Олександр Вілкул сказав: «Продовжуємо працювати над реалізацією проєктів по стабілізації водопостачання у місті. На першому етапі, завдяки нашим міським проєктам, які ми реалізували разом з підприємствами міста, ми стабілізували ситуацію з водою. З 19 вересня всі обмеження по воді у місті знято. Але, для 2/3 міста приблизно 70% води  зараз забирається з КРЕСУ, але ресурси Кресівського та  Маккортівського водосховища не безмежні. Зараз за підтримки державного Агентства з питань відновлення реалізується великий державний проєкт з будівництва кількох водогонів з Інгульця до Південного водосховища. Ми вдячні та надаємо всю можливу допомогу. Вже прокладений перший водогін «Інгулець-Південне». Будується ще три нитки водогону.
Та, крім  великих проєктів проведена дуже велика робота з переключення магістральних водогонів на подачу води з Карачунів до тих районів, які раніше забезпечувалися водою з Південного. І зараз, у партнерстві з фондом ЮНІСЕФ, який допоміг ресурсами, працюємо над проєктом зі збільшення водозабору з Карачунівського водосховища. 80% коштів дає ЮНІСЕФ, 20% – кошти  міста.  Основна мета проєкту – збільшити діаметри мереж і за рахунок цього взяти більшу кількість води з Карачунів і менше – з Південного водосховища.  Зараз 30% води беремо з Карачунів і 70% –  з Південного водосховища. У трьох  місцях по місту йде розширення діаметрів труби, щоб далі проштовхувати воду з Карачунів  і змінити пропорцію. Мета проєкту – з нового року зробити 40% з Карачунів, 60% – з Південного. Пропорція на перший погляд невелика – 10%. Але 10% – це 70 тисяч людей, а це вже багато. Крім того це – економія води з Південного водосховища, буде краще і якість води. І що також важливо, буде менше поривів, адже чим більше  діаметр, тим менше треба напресовувати  трубу. Тобто, менше тиск  і краще працює система.   Дякую нашим міжнародним партнерам за співпрацю в цей дуже непростий час».

Директор КП «Кривбасводоканал» Сергій Марков зазначив: «До кінця 2023 року буде збільшено обсяги водозабору з Карачунівського водосховища. Таким чином, ми плануємо додати більше води в систему, щоб вирішити питання нормального тиску. Для цього буде замінено три ділянки магістральних водогонів на труби більшого діаметра загальною довжиною близько 1000 метрів. Роботи вже розпочато. Заміна відбуватиметься безтраншейним способом, що збереже благоустрій міста неушкодженим. Обмежень подачі води для мешканців не буде».

Нагадаємо, що зараз у Кривому Розі зняті  обмеження щодо водопостачання.

Олександр Вілкул  зауважив: «Не все просто, але до кінця року стоїть завдання перейти на воду з Дніпра, яка потрапляє до Карачунів і далі проводиться забір води з Інгульця у Південне водосховище. Робимо все можливе, щоб криворіжці  були  з водою».

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»

Нагору