Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

В зоні ризику: криворіжцям нагадують про необхідність вакцинуватися від СОVID-19

Попри війну коронавірус з України нікуди не дівся. А якщо взяти до уваги воєнні дії, обстріли, необхідність перебувати разом з іншими людьми в укриттях та інші можливі важкі обставини, хворіти в цей час означає наражати себе та оточуючих на додаткову небезпеку. Тому краще завчасно зробити щеплення та почувати себе трохи спокійніше. 

Як повідомляє Інформатор з посиланням на Дніпропетровській обласний Центр ЦКПХ, рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустеру складається з 3 щеплень.

Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації.

Особам, які в групі ризику тяжкого перебігу захворювання, рекомендовано щепитися додатковим бустером через півроку після попереднього. Необхідність у додатковій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідемситуації в країні.

В групі ризику тяжкого перебігу COVID-19 перебувають особи:

– старші 60 років;

– із серйозними супутніми захворюваннями;

– медичні працівники.

Особам, які мають порушення схеми вакцинації або не отримали другу дозу вакцини чи першу бустерну дозу, рекомендовано надолужити їх за першою можливістю. Мінімальний інтервал до введення першої бустерної дози становить щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей.

Введення наступних додаткових бустерних доз відбувається з інтервалами в 6 місяців після попереднього щеплення.

Нагадаємо, що вакцина проти COVID-19 до кінця 2024 року безкоштовна. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень.

Вакцинація проти COVID-19 допомагає запобігти тяжким випадкам захворювання та ускладненням.  Проте навіть якщо особа пройшла повний курс вакцинації, слід дотримуватись правил безпеки: тримати дистанцію не менше 1 метру, користуватись маскою в громадських місцях, частіше мити рук та дезінфікувати поверхні.

COVID-19 поширюється повітряно-крапельним шляхом. Також можна заразитися, торкнувшись очей, носа або рота після контакту з інфікованим предметом або поверхнею.

Серед найпоширеніших симптомів симптомів захворювання є новий безперервний кашель, висока температура, втрата або зміна нормального відчуття смаку або запаху. При появі таких симптомів, варто одразу звернутися до сімейного лікаря.

Під час епідемії COVID-19 в Україні було зареєстровано більше 5,5 млн підтверджених випадків захворювання, з яких понад 112 тис. осіб померли.

Раніше Інформатор писав про смертельні випадки від ковіду на Дніпропетровщині та про те, що у Кривому Розі коронавірус шукають у стічних водах.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Альона Свірідова

Нагору