Останнім часом мешканці Кривого Рогу та району скаржаться на якість питної води. Громадський активіст Андрій Курхуз виміряв кількість розчинених твердих речовин у воді з-під крану в Радушному. На жаль, показники невтішні.
Розповідає Інформатор з посиланням на координатора ГО РадПортал Andriy Kurhuz
Андрій додав, що показник вище 500tds (загальна кількість розчинених твердих речовин) – це технічна вода. А у воді з крану показник перевищив 1330tds
У порівнянні з привозною бутильованою водою в якій показник – 54tds, в очищеній воді з магазину – 146tds, у водопроводній воді набраній із старих запасів (до подій з підривом ГЕС) – 241tds
З нормами води ви можете ознайомитись у таблиці, яку я скину в коментарі.
Чи можна сьогодні вплинути на якість води? Андрій вважає, що ні.
“Ситуація з водопостачанням критична. Якість води у південному водосховищі погіршилася, за рахунок змішування з КРЕСівською (Саксаганською). Інгулецька вода ситуацію не покращить. Доки не піде дніпровська вода, міськводоканал не зможе якісно очищувати цю воду оскільки не розрахований на такі потужності. І наскільки я розумію ближчим часом виправити це дуже важко і точно не на рівні нашої громади”, – припускає Андрій.
Мешканці пропонують платити за питну воду, як за технічну. Але активіст вважає, що це призведе до ще більшого погіршення води.
“…технічно водоканал фільтрує воду, і очевидно що без цього вода була б ще гірша. Якщо почати платити за воду як технічну, то від цього якість води постраждає ще більше і скоріше грозитиме скороченням для робітників водної сфери”, – пише активіст.
Андрій пропонує організувати підвіз технічної (там де взагалі немає) і бутильованої питної (по всій громаді) води. У центрі населених пунктів організувати свердловини з фільтрами глибокого очищення води.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Viber
Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook
Олена Шевченко