Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Хто в Україні може не сплачувати комуналку та що треба для цього зробити

Йде війна. Багато українців у пошуках більш безпечних місць для своїх дітей та себе, залишають рідні домівки. Але чи треба таким людям сплачувати комунальні послуги, якими вони певний час не користуються?

Як повідомляє Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна, громадяни, які перебувають 30 днів і більше поза своїми домівками, мають право не платити за житлово-комунальні послуги, відповідно до статті 7 Закону про житлово-комунальні послуги. Ця норма діє незалежно від того, введений в Україні воєнний стан чи ні.

Про це йдеться у відповідному законі, який опублікований на сайті українського парламенту. Громадяни також можуть розраховувати на перерахунок платежів з боку постачальника комунальних послуг. Це може призвести до списання певної суми або створення переплати.

Для здійснення перерахунку необхідно звернутися до постачальника послуг і подати заяву разом із документом, що підтверджує відсутність особи в її місці проживання. Щоб вам перерахували комуналку, необхідно звернутися до Центру комунального сервісу. Це можна зробити онлайн або надіслати документи поштою.

Примітно, що перерахунок здійснюється лише за попередній період, тобто з дати, коли особа залишила своє помешкання, до дати подання заяви. Тому таку заяву слід подавати щомісяця або раз на пів року, якщо особа не планує повертатися до свого житла. Для перерахунку платежів за газ слід окремо звернутися до газопостачальної компанії з аналогічними документами.

Щодо стягування боргів за житлово-комунальні послуги через суд, то у квітні 2023 уряд схвалив постанову, розроблену Мінреінтеграції, яка забороняє стягування боргів за житлово-комунальні послуги, які накопичилися після 24 лютого 2022 року. Ця заборона поширюється на території, де тривають бойові дії або які тимчасово окуповані рф. Ініціатива стосується осіб, які були вимушені залишити свої будинки та евакуюватися в безпечніші регіони.

У серпні 2022 року президент ухвалив законопроєктом №7531. Документ передбачає заборону стягнення боргів за комунальні послуги через суд, протягом пів року після завершення воєнного стану, виконання цієї норми також буде чинним.

Однак, після закінчення цього періоду, знову буде діяти норма, яка дозволяє стягнення боргів за комунальні послуги через суд. Це означає, що після певного терміну відновиться процедура стягнення боргів з особи, яка не виконала свої зобов’язання щодо оплати комунальних послуг.

Раніше Інформатор писав про те, що через підрив Каховської ГЕС в Україні можуть зрости ціни та про те, що борги українців за комуналку вноситимуть у кредитну історію.

Дізнавайтеся головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг.

Нагору