У зв’язку з підтопленням територій, викликаним підривом Каховської ГЕС, в мережі з’явилася маса щемливих фото тварин, які рятуються від “великої води”. Як виявилося, багато з цих світлин зроблені давно й зовсім не в Україні. Такі фейки відкрито грають на руку ворогові, бо можуть викликати в іноземців сумнів відносно масштабів злочину, який заподіяли росіяни.
Як повідомляє Інформатор з посиланням на менеджера Громадської мережі ОПОРА Альону Лохвіненко, Мережею розлетілися сотні емоційних фото з тваринами під час потопу з підписами: “Це Херсон”. Але вони фейкові. Вірніше, вони справжні, але зроблені не сьогодні і не на Херсонщині.
За словами Альони: “Це велика шкода для інформаційної війни. Багато хто з вас бачив сьогодні публікації іноземних ЗМІ та організацій з формулюваннями “не всьо так однозначно” щодо підриву Каховської ГЕС. А поширення фото 10-річної давнини з підписом “Це Херсонщина” лише погіршує сприйняття цієї трагедії у світі. Навіть якщо це лише фото безневинних тварин. Адже брешуть наші вороги: про мальчіка в трусіках, про український винищувач, який збив МН17, про іхтамнєтов і смерть Залужного. А ми маємо давати правду”.
Тому перш ніж публікувати невідому світлину, треба ретельно перевірити і її, і навіть кожну букву, кожне слово у пості. Це лише пара секунд пошуку по картинках у гуглі. Бо, як пише дівчина: “Україна і українці зараз під пильним наглядом не лише тих, хто нам допомагає, а й тих, хто чекає, що ми схибимо, впадемо, програємо. І вони тільки очікують приводів назвати цю війну “фейком” (у твітері дуже багато таких людей, і вони мають великі аудиторії). Не давайте їм такого приводу для “щастя”, дотримуйтесь інформаційної гігієни”.
Раніше Інформатор писав про те, що росіяни вигадали фейк для свого населення та про те, що вибух на Каховській ГЕС зафіксували у Румунії.
Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.
Альона Свірідова