Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Вивозять бойлери та стільці: представники УПЦ МП виїжджають з Києво-Печерської лаври

Представники Української православної церкви московського патріархату продовжують виїжджати з Києво-Печерської лаври. Будівлю колишні представники святині мають покинути до 29 березня. Раніше вони заявляли, що на переїзд їм забракне часу. Однак тепер, активізувалися й з собою вивозять техніку та меблі. 

Про це розповів міністр культури Олександр Ткаченко під час телемарафону 23 березня, – передає Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

«Були листи від Московського патріархату до Києво-Печерської лаври стосовно того, що вони не встигають, але насправді процес виїзду відбувається. Це може засвідчити будь-який перехожий у Лаврі», — заявив Ткаченко.

За його словами, за процесом переїзду стежать державні органи контролюють. Зокрема, МВС та СБУ здійснюють перевірки на виїзді з Лаври. Та попри це, як зазначає Ткаченко, попи все ж вивозять з собою щонайменше бойлери, стільці та столи.

Водночас на території Нижньої Лаври працює міжвідомча комісія, яка має оцінити стан збереження майна, яке було в користуванні УПЦ МП, пояснив міністр культури.

«Коли комісія завершить роботу, можна буде чітко сказати, що було не так», — додав Ткаченко.

Також Ткаченко сказав, що заяви представників УПЦ про відсутність нового місця для складування накопиченого за 35 років майна не відповідають дійсності, оскільки бойлери ж перевозять кудись.

Про переїзд

10 березня національний заповідник «Києво-Печерська лавра» попередив УПЦ МП, що з 29 березня договір про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, яке є державною власністю, який підписали ще у 2013 році — не продовжуватимуть. А все тому, що Міжвідомча робоча група зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря. При цьому УПЦ МП заявили, що «юридичних підстав для розірвання договору не має».

«Що стосується роботи згаданої в листі групи, то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено та з грубим порушенням юридичних норм», — додали в УПЦ МП.

Раніше Інформатор повідомляв, що у Києво-Печерській лаврі прославляли росію. Також ми писали про обшуки у церквах Кривого Рогу.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Нагору