Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

В Україні капуста теж стає “золотою”

В Україні стрімко дорожчає капуста. Лише за останній тиждень ціни зросли удвічі, хоча трималася стабільною усю зиму. Скільки коштує капуста зараз та чого чекати далі?

Як повідомляє Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна, значному зростанню цін, за словами учасників ринку, сприяє високий попит на білокачанну капусту. Але запаси цієї продукції в українських господарствах порядком виснажені.

Сьогодні українські виробники пропонують до продажу білокачанну капусту від 12 до 18 грн/кг ($0,33-0,49/кг), що в середньому у 2 рази дорожче, ніж тижнем раніше. Підвищувати ціну на якісну капусту українським виробникам дозволяє скорочення пропозиції з необладнаних сховищ. Також підтримку цінам надає підвищення попиту з боку оптових компаній», – пояснюють аналітики.

Але все ж, головним фактором підвищення цін на білоголову капусту є її низька пропозиція на ринку і стабільно високий попит. За словами виробників, погодні умови поточного сезону згубно позначилися на врожайності та якості капусти.
На сьогодні вартість білокачанної капусти в Україні вже досягала рівня цін в аналогічний період минулого року. При цьому місцеві фермери планують і далі робити спроби підвищити відпускні ціни на деякі овочі. Свої наміри вони пояснюють чимраз більшим попитом на цю продукцію, який і є головною причиною подорожчання.

Раніше Інформатор писав про те, що в Україні стрімко зростають ціни на хліб та каву.

Дізнавайтеся головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг.

Нагору