Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Військовий облік в Україні: чому саме з 17 років

В Україні знизили вік постановки на військовий облік.  Але мобілізувати юнака можна буде, як і раніше, лише з 18 років. Як зміні правил військового обліку вплинуть на призов чоловіків на строкову службу.

Як повідомляє Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна, наприкінці 2022 року Кабмін затвердив постанову №1487, ввівши новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

Зокрема, тепер хлопці мають ставати на військовий облік у рік, коли їм має виповнитись 17 років. Але зміна для постановки на військовий облік не змінює інших норм, згідно з якими людину можуть мобілізувати або призвати на строкову службу лише з 18 років. Роз’яснення з цього приводу надав адвокат Андрій Новак.

«Треба йти у військкомат не в момент, коли виповнилося 16 років, а в той рік, коли має виповнитись 17 років. Наприклад, якщо у 2022 році хлопцеві виповнилося 16, то у 2023 він має стати на військовий облік. Однак це зміна для постановки на військовий облік не змінює інших норм, згідно з якими людину можуть мобілізувати або призвати на строкову службу лише з 18 років», – пояснив він.

Юрист додав, що для самих хлопців це нічого не змінює, зміна спростить роботу Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, давши їм можливість прогнозувати кількість потенційних призовників та мобілізованих.

«Постановка хлопців на військовий облік проводиться централізовано – зазвичай школою. Класом направляється група хлопців у військкомат і вони разом стають на облік – просто тепер це відбуватиметься трохи раніше», – зазначив Новак.

На військовий облік в Україні мають ставати:

  • чоловіки віком від 16 до 27 років;
  • військовозобов’язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування в запасі – 60 років;
  • жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.

Раніше ми писали, що юнаки обов’язково повинні стати на військовий облік у рік, коли їм має виповнитися 17 років. Якщо він не стане на облік, то передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. До того ж без приписного (документ, який видають юнаку, коли він стає на військовий облік), юнак не зможе змінити прописку чи вступити до вишу.

Раніше Інформатор писав про те, що чекає військовозобов’язаних чоловіків в Україні, які не з’явилися у військомати за повісткою.

Раніше Інформатор писав про те, що в Україні на військовий облік можна встати онлайн

Нагору