Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Як отримати безоплатні ліки у разі бронхіальної астми та хвороб нижніх дихальних шляхів

Міністерство охорони здоров’я України розробили програму «Доступні ліки». Українці з бронхіальною астмою та хронічною хворобою нижніх дихальних шляхів можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою. Їх вартість аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України.

Про це повідомляє Інформатор за посиланням на офіційну сторінку DOCDC.

Для того, щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою необхідно:

  • Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги (далі – ПМД).

Нагадуємо, що наявність декларації для відвідування лікаря ПМД – не обов’язкова. Під час воєнного стану українці можуть звертатися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в закладі, який має договір із НСЗУ.

Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату.

  • З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність у аптеки договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки».

 Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

  • Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

Раніше ми розповідали, як у 2023 році в Україні будуть нараховувати виплату за лікарняні.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

Нагору