Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

В січні можуть затримати виплати пенсій: в чому причина

Згідно з графіком 2 січня в Україні повинна розпочатися виплата пенсій. Але їх можуть затримати на кілька днів. Затримка не суттєва, але неприємна. З чим це пов’язане?

Як повідомляє Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна та Пенсійний фонд України, під час воєнного стану левова частка державного бюджету спрямовується на забезпечення потреб військових, а соцвиплати, у тому числі й пенсії – на другому місці.

Так, виходячи з даних Пенсійного фонду, 2022 року на пенсійні виплати спрямовано 575,2 мільярда гривень. Крім того, надано 7015 тис. пенсійних послуг особам, які звернулися до органів Пенсійного фонду України.

А ось фінансування виплати пенсій за січень, згідно із затвердженим графіком, планувалося було розпочати  2 січня 2023.

За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, пенсії можуть затримувати не на суттєвий період часу. Затримки можуть становити кілька днів. Про те, що в якомусь місяці пенсії взагалі не буде, не йдеться взагалі. За словами міністра, затримки пов’язані з тим, що кошти на різні галузі розподіляє Державне Казначейство. А в пріоритеті зараз — захист країни.

Якщо наша платіжка приходить одночасно із платіжкою ЗСУ, то першою опрацюють платіжку Збройних сил України. Тобто платіжка Мінсоцполітики чекатиме, доки зберуть гроші для військових. Але ми другі на черги, тому зазвичай затримки через Казначейство незначні і переважно технічні. Звісно, повномасштабна війна вносить свої корективи не тільки в прибуткову частину бюджету, але й необхідність перенаправлення коштів за пріоритетними напрямками, зокрема, військовими”, — зазначила Жолнович.

Раніше Інформатор писав про те, що отримати пенсію тепер можна в касах магазинів.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Нагору