Під час війн на випадок непередбачуваних обставин треба мати вдома запас продуктів. Але як зберігти їх, коли електроенергії немає вже день? І скільки та як зберігати сухі сніданки, сухарики, крупи та інше подібне?
Про це із посиланням на Центр громадського здоров’я України розповість Інформатор.
Ось кілька порад:
– Подбайте про безпечну температуру в холодильнику та морозильній камері. У холодильнику має бути температура 4°С або нижче. У морозильній камері — 0°С або нижче.- Підготуйтеся до надзвичайної ситуації. Заморозьте контейнери з водою, щоби мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4°С або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості придбайте сухий лід або блоковий лід.
– Коли вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими. Якщо дверцята залишаються закритими, продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше 4 годин, помістіть лід до продуктів у холодильник.
– Ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте з холодильника продукти, що швидко псуються (м’ясо, рибу, нарізані фрукти та овочі, яйця, молочні продукти та їх залишки) через 4 години без електроенергії або джерела холоду. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою.
– Перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду. Викиньте їжу, якщо температура вище 4°С. Це можна перевірити за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці.
– Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4°С або нижче.
Що ж до круп та інших продуктів із зерна та бобових, то треба мати на увазі те, що взимку миші (а цієї зими їх багато) можуть з’явитися навіть у багатоповерхівках. Тому зберігати продукти треба у скляних чи металевих ємностях з щільною кришкою. Скляні банки обсягом як мінімум літр є ідеальним варіантом. Металеві ємності – в якості альтернативи. В них крупа теж може зберегтися надовго, єдиний недолік – їх непрозорість. Тобто, визначити, що всередині, буде непросто. Але у домашніх умовах відкрити кришку та подивитися, що всередині не проблема.
Не варто використовувати для зберігання круп:
- Пластикові контейнери. Штучний матеріал погано впливає на продукцію і часто господині помічають, що на крупі утворюється “мучка” – крохмальний пил.
- Фабричну упаковку – тобто, пакет, в якому ви принесли крупу з магазину. Якщо вже ви не купили спеціальні ємності для такої продукції, закривайте крупу прищіпкою або скріпкою і намагайтеся купувати коробки маленьких розмірів.
Судячи з відгуків господинь, зберігати крупи в холодильнику – не найкраща ідея. По-перше, вони займають там багато місця. По-друге, можуть відволожитися через конденсат, який утворюється в холодильній камері.
Якщо вам потрібно – можете ненадовго залишити там пачку з крупою, щоб охолодити її, але вибирати холодильник, як постійне місце проживання для сипучої продукції – ні.
Раніше Інформатор писав про те, як очистити воду для пиття, якщо немає водопостачання.
Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг і дізнавайтеся першими про головні новини міста.
Альона Свірідова