Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

В Україні у військових та поліцейських братимуть зразки ДНК

В Україні на період воєнного стану військові та поліцейські мають здати свої ДНК-дані. Нововведення пов’язане з прийняттям закону про державну реєстрацію геномної інформації людини. Ці дані не будуть одразу вносити в реєстр ДНК, а зберігатимуть в особових справах.

Про це повідомляє Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна та заступник міністра внутрішніх справ Ігора Бондаренко.

Як розповів він: “Щодо обов’язкової реєстрації, є така норма, що на період дії воєнного стану відбираються зразки ДНК у військовослужбовців і у співробітників правоохоронних органів. Тобто в тих представників професій, серед яких ми маємо найбільші втрати через агресію рф”

За словами Бондаренко, дані військовослужбовців не вносяться відразу в реєстр ДНК. Вони зберігаються в особових справах бійців і беруться лише тоді коли є необхідність провести експертизу.

Замміністра пояснив, що, зважаючи на втрати, які ми на сьогодні маємо, необхідно ідентифікувати всіх наших загиблих в наслідок збройної агресії. Це стосується і військових, і також цивільних, які потраплять під обстріли, як, приміром, в місті Часів Ярє

Згідно із законом, є два види такої реєстрації обов’язкова і добровільна. Для військових та поліцейських вона обов’язкова, робиться безкоштовно. Добровільну, яку можуть пройти усі охочі українці та іноземці — платна.

Раніше Інформатор писав про те, що в Україні працює гаряча лінія для пошуку військовополонених, загиблих і зниклих без вісті.

Нагору