Умови війни потребують особливого ставлення до особистих даних. Ворог використовує будь-яку можливість отримати інформацію про захисників.
Як повідомляє Інформатор Кривий Ріг с посиланням на Інформатор Україна і Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, на сьогодні відомо про велику кількість випадків, коли російські спецслужби, під виглядом уповноважених державних служб або “громадських організацій”, виходили на зв’язок з родинами захисників. Свої звернення вони пояснювали нібито метою “надати інформацію” про військового, або “сприяти визволенню з полону”. В кожному із цих випадків передача будь-якої інформації жодним чином не допомагало нашим військовим.
Паспортні дані, посада, звання, номер частини, останнє місце перебування захисника, його фото у військовій формі – важлива інформація, яку може використати ворог. Пам’ятайте:
- Такі відомості можуть становити небезпеку для самого захисника, оскільки його дані можуть бути оприлюдненні в інформаційному просторі із негативними закликами.
- У разі позначення останнього відомого місця знаходження чи дислокації військового або частини, у якій він проходить службу та місця її дислокації, витік інформації може призвести до розвідувальних дій з ворожої сторони та становити небезпеку життю інших захисників.
- Інформація може бути використана проти рідних. Зокрема, з ними можуть зв’язатися ворожі структури з метою “отримання викупу”. При цьому, марно очікувати реального повернення ваших рідних. Адже всі ці дії відбуваються нелегально і реальних повноважень “зв’язкові” не мають. З тієї ж причини не варто очікувати на повернення коштів у разі “невдачі”.
Зазначимо, обміном полонених чи пошуком зниклих безвісти захисників займаються лише органи державної влади та відповідальні установи чи організації.
“Тож щоб зберегти свої персональні дані й кошти уважно ставтесь до телефонних дзвінків, повідомлень та не передавайте їх неперевіреним особам” – зазначається у повідомленні.
Раніше Інформатор писав про те, що не можна казати про те, що ЗСУ зайняла населений пункт до офіційного повідомлення.