МОЗ України посилило контроль за продажем одного з популярних знеболювальних препаратів. Це стосується лікарського засобу з міжнародною назвою налбуфін. Іші назви буторфанол, диналбуфін себакат. Його продаватимуть виключно за електронним рецептом.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на МОЗ України.
За даними МОЗ у 2024 році було виписано 4 987 електронних рецептів на цей препарат, з яких погашено 794. У той самий час зафіксовано значне зростання виробництва та реалізації препарату.
Під час перевірок в багатьох випадках аптеки не могли надати паперові рецепти, за якими відпускали препарат. Це свідчить про ризик безрецептурного продажу налбуфіну, що є порушенням законодавства. У зв’язку з цим налбуфін можна отримати тільки за електронним рецептом. Виключення лище для аптек, що працюють у прифронтових районах або зонах активних бойових дій, де відсутня технічна можливість виписувати електронні рецепти. У таких випадках, до завершення воєнного стану та ще протягом трьох місяців після, аптеки матимуть право відпускати налбуфін за паперовим рецептом. Проте вони зобов’язані зберігати ці рецепти упродовж трьох років.
Раніше Інформатор писав про те, хто в Україні може отримувати ліки безкоштовно. Також ми повідомляли про те, що в Україні заборонили використовувати деякі ліки.
Читайте нас у Viber , Facebook, Telegram
Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook
Олена Шевченко
