Залізничну станцію Червона у Кривому Розі знають усі. Тут проходять елекрички, але головне її призначення – вантажне. Чому саме вона отримала назву “Червона”?
Як повідомляє Інформатор згідно з даними Вікіпедії, станція була відкрита у 1884 році як роз’їзд Червоне. Назву отримав від Червоної балки, яка знаходиться на північ від станції. Неподалік станцї працювали 12 копален Тарапаківського пласту. За думкою відомого історика Володимира Бухтіярова, цей маршрут, відомий як «червоний шлях», з’єднував кар’єри Тарапаківського пласту із станцією. По ньому грабарки доставляли руду з карʼєрів до складів біля залізниці. Через щілини в транспорті шматочки руди висипалися на дорогу, надаючи їй насиченого червоного відтінку.
Траса проходила сучасними вулицями Калнишевського, далі — мостом через Саксагань, вулицями Вознесенською (зараз частина площі Визволення), Лермонтова, Прикордонною (Кобилянського) та Вокзальною. Бухтіяров вважає, що саме незвичний колір доріг дав назву станції.

Станція Червона у минулому сторіччі
Раніше Інформатор писав про те, що що у Кривому Розі на місці кладовища побудували школу, ринок та магазин. Також ми повідомляли про те, як виглядає старовинна водопропускна труба у Кривому Розі.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Viber
Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook.
Олена Шевченко
