Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул привітав працівників цивільного захисту та пожежної охорони з професійним святом – Днем рятівника. На сьогодні у лавах служби трудиться близько 750 фахівців. З перших днів повномасштабного вторгнення рятувальники працюють у режимі 24/7.
Допомагають постраждалим, розбирають завали, гасять пожежі, беруть участь у розмінуванні територій – це далеко не повний перелік завдань, які виконують рятувальники під час війни.
Цінуючи кожного та на знак поваги і вдячності, до професійного свята 43 працівника воєнізованого гірничорятувального загону, пожежно-рятувальних загонів та аварійно-рятувальної мобільної служби рятування на воді відзначені міськими нагородами: нагрудним знаком «За заслуги перед містом» II та III ступенів, почесними грамотами та грамотами.
Олександр Вілкул підкреслив: «Кожен з вас – професіонал у своїй справі, але також ви – люди з великим серцем. Адже крім практичних навичок, знань, умінь, наші рятувальники одними з перших надають допомогу постраждалим – і не лише медичну. У тяжку хвилину людині потрібні добре слово та заспокоєння і таку безцінну підтримку надаєте саме ви. Велика вам подяка від усіх криворіжців за вашу працю, витримку, сміливість та героїзм! Ми розуміємо, яка відповідальність покладена на вас. Адже, крім ліквідації наслідків ворожих «прильотів» на вас покладена функція щодо розмінування. У 2024 році піротехнічними підрозділами обстежено більше 3 тис га та знищено 403 од. боєприпасів, з них 209 од. сучасні – це і міни, і частини ворожих ракет, і реактивні снаряди, і касетні елементи.
Крім того, наші пожежні брали участь у ліквідації пожеж, а їх цьогоріч було більше 4 тисяч, завдяки їх оперативності та професіоналізму врятовано 114 людей.
Хочу запевнити – місто підтримувало й надалі буде допомагати всім службам, які у цей складний час виконують надважливу місію – рятують життя наших мешканців!».
Зокрема, у співпраці з міжнародними фондами та організаціями місто передало 45 спецавтомобілів, десятки одиниць обмундирування та різного обладнання.
Олег Січкарук, начальник Криворізького районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, підполковник служби цивільного захисту сказав: «Рятувальник – це не просто професія, це – спосіб життя. Люди, які її обирають, готові до будь-якого розвитку подій. Адже, коли заходиш до палаючого приміщення або розбираєш завали після ракетних ударів – ніколи не знаєш, що на тебе чекає. Це і є справжній героїзм.
Велика подяка кожному і кожній за працю, витримку, сміливість та героїзм!».
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»