11 січня відзначають Міжнародний день “Дякую”, тому не полінуйтеся подякувати рідним і близьким. Також цього дня відзначають Міжнародний день рівності на роботі. Віряни вшановують пам’ять преподобного Феодосія Великого. Починати справи, цього дня не варто. Планувати також не треба – почекайте до початку наступного дня.
Як повідомляє Інформатор, 11 січня в Україні і світі святкують Міжнародний день “Дякую”. Часом через поспіх ми забуваємо подякувати людині за все те хороше, що вона для нас зробила. Але за допомогою одного простого слова можна не лише висловити вдячність, але й продемонструвати гарні манери і вихованість. Деякі люди кажуть “Дякую” через свої службові обов’язки, а не за покликом душі. Та навіть одна щира подяка здатна змінити світ на краще, зробити день кращим і світлішим.
Також 11 січня Всесвітній день скетчноутингу. Цієї дати вся спільнота художників-скетчерів збирається, щоб відсвяткувати і обмінятися досвідом. Скетчноутингом називають форму візуальних нотаток, за допомогою якої людям простіше запам’ятати певну інформацію, висловити свої ідеї та проявити творчість. Це дуже важливий вид мистецтва, адже для деяких людей скетчноутинг — єдина можливість запам’ятати інформацію. Ініціаторами створення окремого свята стали Майк Роде і Мауро Тозеллі. Вони разом з групою однодумців створили компанію Sketchnote Army, щоб показати скетчі і їхніх творців всьому світу.
А ще 11 січня Міжнародний день рівності на роботі. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб заохотити різноманіття робочих місць, побороти гендерну дискримінацію, дискримінацію за вагою, расою, фізичними чи розумовими вадами. Вперше подія відбулася у Лондоні 2017 року у будівлі Leadenhall Building.
Яке сьогодні, 11 січня, церковне свято
11 січня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Феодосія Великого. Народився він в Каппадокії та заснував чернецтво в Палестині. Господь наділив Феодосія сильним та красивим голосом, тому він від дитинства служив церковним читцем. 451 року вирушив до Єрусалима, де побачив чимало священних місць. Там же став учнем преподобного Лонгіна. А потім переселився до церкви Пречистої Владичиці Богородиці між Вифлеємом і Єрусалимом. Феодосій дуже хотів усамітнитися, а тому пішов до печери. Проте згодом навколо нього утворилася велика спільнота. Печера стала тісною для всіх і преподобний вирішив побудувати храм. Помер у віці 105 років після довгої та важкої хвороби.
Що не можна робити 11 січня
- Забороняється позичати і брати в борг гроші.
- Не можна приймати подарунки від чужих людей.
- Не варто підтригати нігті та волосся.
Народні прикмети і традиції на 11 січня
- дивилися, який сьогодні день: туман — навесні річки вийдуть з берегів;
- відлига — до ранньої, але затяжної весни;
- сильний мороз — буде хороший урожай ярових;
- яка погода, таким буде листопад;
- на небі мало хмаринок — скоро прийде мороз.
Вважалося, що цього дня вся родина повинна зібратися за столом, тоді кожен її член буде щасливим цілий рік. Вірили, що після святок люди виганяли нечисту силу, яка могла влаштовувати на зло сильні морози. Надійним способом позбутися нечисті було попаритися у лазні. Не можна сперечатися з рідними, згадувати старі образи, ображати близьких, інакше в будинку не буде спокою.
Іменини 11 січня
Віталій, Володимир, Йосип, Микола, Михайло, Федосій, Федот, Степан (Стефан), Терентій, Федір, Феодосій.
Талісманом людини, народженої 11 січня, є геліотроп. Ювелірний виробний мінерал, який високо цінується. Здавна вірили, що геліотроп має магічні та лікувальні властивості. Особливо важливим він вважався для жінок. Вважалося, що він навіть допомагає вилікувати безпліддя.
Читайте також гороскоп на 11 січня. Та якою буде погода у Кривому Розі 11 січня.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Viber
Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook
Олена Шевченко