Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

30 грудня – День глобального планування: чому саме сьогодні не можна їсти гострі та надто солоні страви

30 грудня відзначають Фестиваль величезних змін в останню хвилину, День глобального планування, День бекону. Православна церква України за новим стилем вшановує пам’ять християнської святої та мучениці Анісії Солунської. У народі відоме свято під назвами Анісія Шлуночниця, Порізуха, Данило Зимоуказчик, Данилів день, Данило і три юнаки.

Що не можна робити та які існують прикмети погоди, – розповість Інформатор.

Фестиваль величезних змін в останню хвилину

У календарі неординарних свят передостанній день року ознаменувався проведенням Фестивалю величезних змін в останню хвилину. Походження свята невідоме. Ймовірніше, до ідеї дивної події підштовхнула американська кінострічка «Величезні зміни в останню хвилину», яка у 1985 році була представлена глядачам.

Мета заходу – спонукати людину планувати ті завдання, які під силу буде їй виконувати. Також важливо, щоб була зацікавленість у їх завершенні, а не нав’язані кимось ідеали. А якщо чітка ціль поставлена, то приступати до дій необхідно одразу ж, не чекаючи останньої хвилини.

День глобального планування

День глобального планування (Resolution Planning Day) відзначають 30 грудня. Це день, присвячений підбиттю підсумків минулого року та постановці цілей на наступний. Цей день заохочує людей вдумливо розглянути свої прагнення та спланувати реальні кроки для їх досягнення.

День бекону

Щороку у Сполучених Штатах Америки 30 грудня відзначають День бекону. Бекон – є однієї з найулюбленіших страв американців. Тож не дивно, що саме йому було присвячено не тільки незліченна кількість рецептів, а ще й святкові події.

Але сьогоднішній День бекону дещо відрізняється від вересневого заходу. Оскільки саме сьогодні цей делікатес можна знайти не лише у м’ясному відділі, а ще й у кондитерському. Так – саме там! І саме сьогодні королем страв є бекон у шоколадній глазурі.

Анісія Шлуночниця або Порізуха

Народне свято 30 грудня отримало назву Анісія-Порізуха, оскільки цього дня селяни різали свиней та свійську птицю до Щедрого вечора, а з м’яса готували голубці, домашні ковбаски та котлети. За внутрішніми органами тваринам судили, якою буде зима.

Свято 30 грудня випадало на період Святок, коли в українців було прийнято ходити в гості, влаштовувати застілля та ворожити на долю. Роботу у ці дні відкладали. Святки тривали до Водохрещі.

За прикметами, будь-які страви із потрухів у цей день особливо корисні для здоров’я. Тому якщо вас турбує якась недуга чи біль у тілі, приготуйте та з’їжте потрухи у це народне свято.

За народними віруваннями, сни в ніч із 29 на 30 грудня віщі, але можуть бути зашифровані. Наші предки дуже серйозно ставилися до сновидінь, а зі снами пов’язані деякі забобони. Якщо людина у сні сміється чи розмовляє, він скоро помре.

Дата вважається вдалою для ворожінь, різних ритуалів та привороту, хоча церква такі обряди засуджує.

Що не можна робити

Ні в якому разі не можна будити сплячу людину, інакше трапиться біда.

Не можна цілувати сплячу дитину, щоб вона не захворіла.

Не можна перевертати сплячу людину на бік.

Не можна шити і прясти сьогодні, інакше сталося нещастя.

У день Анісії не їжте гострі та надто солоні страви, інакше наступного року часто хворітиме шлунок.

Прикмети погоди

Існують такі прикмети про погоду у цей день:

  • Заметіль в цей день обіцяє хороший урожай меду в наступному році.
  • Ранковий іній – до потепління через тиждень.
  • Яка погода 30 грудня, таким буде травень.
  • Вночі на небі не видно зірок – незабаром погода зміниться.
  • Якщо день видався сонячним, то незабаром потеплішає.
  • Південний вітер віщує спекотне літо.
  • Багато снігу випало – на хороший урожай озимих культур.

Іменини: Олександр, Богдан, Василь, В’ячеслав, Григорій, Єремей, Іван, Михайло, Микола, Петро, Платон, Трохим, Яків, Ян, Емілія.

Раніше ми розповідали, про гороскоп на 30 грудня. Писали, про погоду на 30 грудня та де найдорожча філіжанка кави та яка ціна у Дніпропетровській області.

Читайте нас у FacebookTelegram та Viber 

Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook

Євгенія Глубінок

 

 

 

 

Нагору