Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

28 грудня – Міжнародний день кіно: чому в цей день не можна прати і прасувати одяг

28 грудня відзначають Міжнародний день кіно, День гри в карти, День шоколадних цукерок. Православна церква України за новим стилем вшановує пам’ять Нікомідійських мучеників, яких спалили живцем язичники за віру в Христа. У народі відоме свято під назвами Домочадців день, Різдвяний м’ясоїд, Трифонів день.

Хто відзначає День янгола, – розповість Інформатор.

Міжнародний день кіно

Міжнародний день кіно – це професійне свято людей, що працюють у галузі кіновиробництва. Відзначають його також шанувальники кіно у всьому світі.

28 грудня відзначають річницю першого кіносеансу, саме тому ця дата і обрана для святкування. 28 грудня 1895 року в Парижі, у Гранд-кафе на бульварі Капуцинів, винахідники кінематографа брати Люм’єри влаштували перший у світі кіносеанс.

Люм’єри представили широкій публіці перший у світі короткометражний фільм «Прибуття потягу на вокзал Ла-Сьота». Це була перша стрічка в історії кінематографа, за перегляд якої глядачі платили гроші. В той день було продано всього 35 квитків, вартістю один франк.

День гри в карти

28 грудня кожного року відзначається День гри в карти. Китай вважається батьківщиною карткових ігор.

Характерною рисою гри в карти є наявність початкового випадкового стану, для визначення котрого застосовується колода. Майже в усіх різновидах карткових ігор існує принцип випадковості послідовності карт у колоді, що зобов’язує перетасовувати карти після кожної гри.

Домочадців день або Різдвяний м’ясоїд

У давні часи цей день був дуже холодним і морозним. Річки і озера до цієї дати покривалися товстою кіркою льоду і по ним їздили на санях, а молодь каталася на ковзанах. День вже починає поступово збільшуватися. Наші предки вірили, що це відбувається тому, що сонце перемагає темряву.

У давнину наші предки пов’язували темряву і холод зі злими силами, які ходять по землі і насилають холоднечу і чорноту. В ті часи існував ритуал для збільшення тривалості світлового дня – для цього на сніг висипали вугілля з печі. Вірили, що це допоможе відігнати від будинку злих духів.

Народне свято 28 грудня в українців відоме як Різдвяний м’ясоїд. Після тривалого Різдвяного посту та святкування Різдва люди доїдали залишки м’ясних страв. Цей день намагалися провести разом із усією родиною, оскільки вірили, що тоді між рідними завжди буде згода та мир.

28 грудня тривав період Святок – безтурботний та веселий час. У це народне свято українці не працювали, а зустрічалися з рідними, хрещеними та друзями, співали зимових пісень. Молодь водила хоровод і ворожила на суджених та на долю. Діти продовжували ходити будинками з колядками.

День вважається вдалим для прядіння та рукоділля, особливо для виготовлення чоловічих речей. Також свято 28 грудня вдало для ритуалів із захисту від пристріту та псування.

Що не можна робити 

У цей день не можна лаяти, бити і дражнити коня, інакше він буде гірше працювати і стане неслухняним.

Не можна прати і прасувати одяг.

У цю дату не можна дарувати подарунки чужим дітям.

Небажано ходити в гості в цю дату. Давня прикмета свідчить, що хто сьогодні навідається в гості, той наступного року часто буде самотнім.

Не можна сваритися і конфліктувати з близькими, а висміювати і повчати їх, інакше відносини назавжди зіпсуються.

Літнім людям не можна користуватися одним рушником з молодими сьогодні.

Прикмети погоди 

Існують такі прикмети про погоду у цей день:

  • Гладкий сніг обіцяє поганий урожай в наступному році, горбистий сніг – до хорошого врожаю.
  • Північний вітер дме – до морозів, східний – до потепління, південний – до морозної, але сухої і ясної погоди.
  • Червоне небо під час сутінків обіцяє сильний мороз.
  • Якщо на землі в цей день немає снігу, то в наступному році буде поганий урожай злакових культур.

День янгола святкують: Веніамін, Георгій, Єгор, Іван, Лаврентій, Марк, Ян, Агрипіна, Анна, Варвара, Євдокія, Єфросинія, Мотрена, Наталія.

Раніше ми розповідали, про гороскоп на 28 грудня. Писали, про погоду на 28 грудня.

Читайте нас у FacebookTelegram та Viber 

Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook

Євгенія Глубінок

Нагору