Кривий Ріг До сайту

23 грудня – День військовослужбовців оперативного контролю всіх рівнів в Україні: чому саме в цей день не можна розпускати плітки та обманювати інших людей 

23 грудня відзначають День військовослужбовців оперативного контролю всіх рівнів в Україні, День різдвяного кіномарафону. Православна церква України за новим стилем вшановує пам’ять преподобного Ніфонта та мученика Феодула. у народі відоме свято під знавами Федулів день, Федул Зимовий та Ніфонт, День Міни, Йосаф.

Реклама

Які існують заборони та традиції цього дня, – розповість Інформатор.

День військовослужбовців оперативного контролю всіх рівнів в Україні

Реклама

23 грудня святкують День українських військовослужбовців оперативного контролю всіх рівнів. Професійне свято має також назву Дня штабних спеціальностей та військ спецзв’язку. Метою цього дня є привернення уваги до невидимих на перший погляд структур, які забезпечують безперебійний та надійний зв’язок, як у мирні, так і у воєнні часи. Також за допомогою телекомунікаційних систем підтримується спеціальний зв’язок між посадовими особами усіх рівнів влади, від представників вищого державного управління до місцевих органів.

Головне управління спецзв’язку було сформоване у 1992 році. Тепер воно підпорядковується Службі Безпеки України. Адже своєчасне отримання необхідної й перевіреної інформації та швидке реагування на події з боку влади, правозахисників та військових є запорукою безпеки в Україні.

День різдвяного кіномарафону

Реклама

День різдвяного кіномарафону (​National Christmas Movie Marathon Day) відзначають 23 грудня. Цей день є національним у США, але відзначається у всьому світі шанувальниками доброго різдвяного кіно. Це день, присвячений радості та ностальгії за різдвяними фільмами. Цей день є нагодою для кіноманів та любителів свят загорнутися в теплу ковдру, випити чашку гарячого шоколаду та переглянути свої улюблені святкові фільми.

Федулів день або День Міни

У давнину люди говорили, що святий Міна допомагає “побачити” правду і відрізнити її від брехні. Цього дня намагалися не брехати, бо побоювалися, що обман швидко розкриється.

Реклама

Дівчата присвячували це народне свято рукоділлю. Працювати сідали біля вікна, бо через великий сніговий покрив у хаті було ясно. Незаміжні дівчата цього дня вишивали весільний рушник та ткали собі весільне вбрання на майбутнє. У Київській Русі вважалося, що кожна українка повинна вміти вишивати, інакше її можуть не взяти за дружину. У різних регіонах України вирізнялися візерунки вишивки.

Мами у народне свято 23 грудня проводили обряд для міцного сну дитини. Якщо малюк погано спав, повертався і плакав уві сні або довго засинав, над його колискою водили кадилом і промовляли: “Північниця, приходь у наш будинок, ти з кадилом пограй, спати дитині не заважай”.

Також у свято 23 грудня перевіряли худобу і годували тварин домашніми коржами. Селяни вірили, що це допоможе коровам, вівцям та козам легше пережити зиму. Курам цієї дати додавали в корм кісткове борошно, варені овочі та яєчну шкаралупу, щоб вони не переставали мчати взимку.

Реклама

Що не можна робити 

У цей день не можна їсти цитрусові і давати їх дитині.

23 грудня заборонено брехати, розпускати плітки, обманювати інших людей і привласнювати собі чужі заслуги. За давніми прикметами, брехня, сказана 23 грудня, обов’язково розкриється з ганьбою.

Небажано цього дня користуватись гострими предметами. Підвищується ризик поранитися або вколотися, а рани довше гояться.

Прикмети погоди 

Існують такі прикмети про погоду у цей день:

Іменини: Павло, Наум, Давид, Федул, Василь.

Раніше ми розповідали, про гороскоп на 23 грудня. Писали, про погоду на 23 грудня та де провести святкові вихідні разом з дітьми у Кривому Розі.

Читайте нас у FacebookTelegram та Viber 

Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook

Євгенія Глубінок