20 грудня відзначають Міжнародний день солідарності людей, День гри, День сангрії. Православна церква України вшановує пам’ять священномученика Ігнатія Богоносця, який був учнем Іоанна Богослова. У народі відоме свято під назвами Ігнатьєв день, Ігнатій Богоносець, Амвросимів день.
Які існують традиції та звичаї 20 грудня, – розповість Інформатор.
Міжнародний день солідарності людей
Солідарність – це єдність переконань і дій, взаємодопомога та підтримка членів соціальної групи, засновані на спільності інтересів та необхідності досягнення спільних групових цілей, взаємна відповідальність.
Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, присвяченій проведенню першого Десятиліття ООН з боротьби з бідністю. Відзначається щорічно 20 грудня, починаючи з 2006 року.
Резолюція ООН посилається на Декларацію тисячоліття, в якій говориться, що солідарність є однією з фундаментальних та універсальних цінностей людства, які повинні лежати в основі міжнародних відносин в XXI столітті.
День гри
20 грудня відзначається День гри. Це свято має іншу назву – Ігровий день. Він стосується будь-яких ігор – карточних, настільних, відео, комп’ютерних, лялькових тощо. День ігор надає можливість хоча б на добу відволіктися, позбавитися від стресу та розважитися. Свято відбувається щороку за спонсорської підтримки Games Workshop, починаючи з 1975 року. Ця компанія займається виробництвом та продажем ігор. Спочатку почала створювати традиційні розваги, наприклад, нарди, а тепер випускає фантазійні варіанти, як Warhammer.
Ігнатьєв день
Наші предки в цей період починали підготовку до Різдва Христового. До цього світлого торжества в будинку має бути затишно і чисто. У народне свято 20 грудня наші предки прибирали в будинку, мили вікна, перебирали овочі і фрукти в погребі. Діти починали вчити колядки.
Також в це народне свято різали птицю і домашню худобу, готували домашні ковбаси і кров’янку, солили сало. Однак м’ясо, молочні продукти і яйця не їли, оскільки тривав Різдвяний піст.
Дата 20 грудня вважається вдалою для випікання, роботи з тістом, приготування хліба. Але для того, щоб страва вийшла вдалою, у наших предків існувала традиція: жінки надягали кожух навиворіт і в такому вигляді пекла хліб. Люди вірили, що приготовані в свято 20 грудня борошняні вироби виходять вдалими, а для міцного здоров’я обов’язково потрібно з’їсти шматочок домашнього коржика.
20 грудня – вдалий день для рукоділля. Дівчата в цю дату можуть зайнятися шиттям або вишиванням вбрання на своє майбутнє весілля.
Що не можна робити
Не можна вбивати павуків в цей день.
Цей день рекомендується провести вдома по можливості. Не слід йти далеко від дому.
Не можна давати обіцянки, які ви не зможете виконати.
У цей день коні можуть вести себе неспокійно, тому не варто підвищувати на них голос і їздити верхи.
Прикмети погоди
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
- Якщо сніг цілий день йде, то і до Нового року триватимуть снігопади.
- Легкий і сухий сніг віщує суху весну.
- Ранковий туман з’явився – скоро потеплішає.
- Чим більше снігу лежить на гілках дерев, тим багатшим буде урожай наступного року.
- Якщо йде дощ, то до Різдва не буде морозів.
- Собака купається в снігу – до снігової хуртовини.
Іменини: Антон, Данило, Іван, Гнат, Ян.
Раніше ми розповідали, про гороскоп на 20 грудня. Писали, про погоду на 20 грудня.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Viber
Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі пишіть нам у Facebook
Євгенія Глубінок