Кривий Ріг До сайту

Сезонний афективний розлад: що може приховувати звичайна осіння хандра

Сезонний афективний розлад відчутно псує звичний хід життя. Він заважає людині працювати, радіти тим речам, які раніше приносили задоволення, пригнічує бажання зустрічатись із друзями та взагалі виходити з дому, щось робити. І з цього стану досить важко вибратись самотужки.

Реклама

Про це повідомляє Інформатор за посиланням на Дніпропетровській обласний ЦКПХ.

Сезонний афективний розлад (САР) – це різновид депресивного розладу, загострення якого щороку стається у певний сезон. Він частіше загострюється восени і досягає свого піка в грудні-лютому.

Реклама

З приходом осені та зими світла стає мало. Тому рівень серотоніну та мелатоніну у головному мозку зменшується. Ці  гормони відповідають за настрій, цикл сну та неспання людини. Тому порушується адаптація до сезонних змін тривалості дня, що призводить до погіршення сну, настрою та змін поведінки.

Які бувають симптоми САР:

Щоб уникнути САР є декілька ефективних порад:

Реклама

Зважайте, що САР – це не просто «поганий настрій», це реальний розлад, який потребує лікування та нагляду спеціаліста – психіатра або психотерапевта, який працює за напрямом когнітивно-поведінкової терапії. Піклуйтеся про своє здоровʼя, так само як про фізичне, і за потреби зверніться до свого сімейного лікаря або психіатра.

Раніше ми розповідали, як без стресу адаптуватися до переходу на «зимовий» час. Писали, коли у 2023 році криворіжцям переводити годинники на зимовий час.

Читайте нас у FacebookTelegram та Viber 

Реклама

Стали свідком надзвичайних ситуацій у Кривому Розі, пишіть нам у Facebook

Євгенія Глубінок

 

Реклама