Криворізьке відділення Української спілки в’язнів жертв нацизму відзначило своє 30-річчя. До складу спілки входить понад 140 чоловік, середній вік яких перевищує 80 років. Вони пройшли через пекло таборів смерті та багато інших знущань. Тепер їх потреби та проблеми допомагають вирішувати голова спілки та районні осередки спілки в’язнів жертв нацизму. Депутат міськради, заступниця голови Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула, Вікторія Третяк зустрілася із представниками спілки і передала вітання від керівництва міста.
У Кривому Розі більше 10 років діє найбільша в Україні муніципальна програма соціального захисту мешканців. Незважаючи на тяжкі часи і вкрай обмежений фінансовий ресурс, на сьогоднішній день не припинено та не скасовано жодної із міських виплат. А це – 50 різних видів грошової допомоги з міського бюджету, пільг і компенсацій, які отримують ветерани, військовослужбовці, воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці, діти війни, в’язні концтаборів, родини, які виховують дітей з інвалідністю та багато інших категорій. Крім того, всі, хто пройшов через нацистські концтабори або примусову працю, отримали продуктові набори, що видавалися коштом міського бюджету.
22 червня 1988 року в Києві відбулася перша зустріч колишніх в’язнів нацистських концтаборів, на якій були присутні 800 учасників. На цій зустрічі було створено Спілку колишніх малолітніх в’язнів фашистських концтаборів. Ця подія дозволила привернути увагу до мирних людей, які постраждали в часи Другої світової війни від нацизму.
«У Кривому Розі теж розпочалося створення Криворізького відділення спілки в’язнів жертв нацизму. Спочатку збирались у невеличкі осередки, а коли кількість членів зросла до 7,5 тис чоловік, то була вже зареєстрована організація. Це сталося 15 вересня 1993 року. Отже, сьогодні ми відзначаємо 30-річчя нашої організації. Ми вдячні місту та міському голові за допомогу, яку отримують члени нашої спілки щороку з міського бюджету до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів.
Крім того, зараз у цей складний воєнний час, члени спілки отримують від міста продуктові набори, що є суттєвим заощадженням для їх сімейного бюджету. Також, хочемо подякувати голові Ради оборони міста, Олександру Вілкулу, за допомогу в проведені нашого ювілею та теплі вітальні слова. Адже, сьогодні спілкування та підтримка дуже важливі», – сказала Любов Слесаренко, голова Криворізької спілки в’язнів жертв нацизму.
Замовник: КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»