Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Чи можуть чоловіка примусово доправити до військкомату прямо з вулиці

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Але чи можуть представники військомату затримати людину на вулиці, вручити повістку й одразу, як кажуть, “взяти під білі рученьки” та притягти до військкомату? Чи законні такі дії та у якому випадку?

Як повідомляє Інформатор з посиланням на ТСН та юрисконсульта компанії Nota Group Антона Маринича, якщо людина отримала першу повістку, то примусити її піти одразу до військкомату неможна.

Але через деякий часі військкомат має право подати спеціальне повідомлення до органів національної поліції. На підставі цього поліція може затримати та доставити людину до військкомату для складання постанови.

Як пояснює юрист, процедура наступна: “Чоловік отримав повістку і не з’явився по ній у встановлений час. Тоді представник територіального центру комплектування може винести постанову – документ про штраф у розмірі від 3400 гривень до 5100 гривень (правопорушення вчинене в умовах воєнного стану)”.

Таку постанову мають винести в особистій присутності людини, щодо якої цю справу розглядають.

“У разі неявки ТЦК надсилає повідомлення до Нацполіції про те, щоб цю людину затримати. Поліція, вже маючи це повідомлення, затримує особу і доставляє до ТЦК – саме з метою розгляду цієї справи про накладання штрафу. Тобто затримувати й доставляти у ТЦК для того, щоб людина проходила медичну комісію і також за інших підстав, не мають права. Це закріплено у законодавстві”, – уточнив Антон Маринич.

Окрім представників Нацполіції, затримувати особу можуть спеціальні патрулі, які працюють вночі. Вони мають таке право, якщо людина порушила комендантську годину.

Раніше Інформатор писав про те, що в Україні з 1 квітня змінили правила мобілізації, та про те, чи буде обов’язковою мобілізація жінок в Україні і коли.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг, а також у Viber, і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Альона Свірідова

Нагору