Кривий Ріг До сайту

12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі України: народні звичаї та прикмети погоди, що не можна робити

12 квітня відзначають День працівників ракетно-космічної галузі України, Міжнародний день безпритульних дітей, Всесвітній день авіації і космонавтики. У церковному календарі – свято на честь преподобного Іоанна Лествичника, настоятеля Синайського монастиря. У народі відоме свято під назвою Іоанн Лествичник.

Реклама

Інформатор розповість, хто сьогодні відзначає День янгола.

День працівників ракетно-космічної галузі України

Реклама

Подія започаткована президентом Леонідом Кучмою 13 березня 1997 року. Головна мета цього свята – подякувати робітникам ракетно-космічної галузі за старанну працю у проведенні наукових досліджень, створені техніки тощо. Саме українцям належить ідея розвинення ракетної теорії і проведення міжпланетних перельотів.

Міжнародний день безпритульних дітей

Подія була започаткована 2011 року. Головна її мета – звернути увагу до проблем ігнорування прав людини, забезпечення доступу до різних послуг, підвищення обізнаності щодо експлуатації дитячої праці і надання можливостей розвитку безпритульних дітей.

Реклама

Всесвітній день авіації і космонавтики

Космічний простір часто називають майбутнім людства, а його освоєння — найперспективнішою сферою людської діяльності. Проте в історичному вимірі ще зовсім нещодавно перебування людини в космосі здавалося нездійсненним.

12 квітня 1961 року це стало реальністю — на орбіту Землі було виведено перший космічний корабель-супутник з людиною на борту. Цій визначній події передували довгі роки нелегкої праці багатьох спеціалістів авіакосмічної сфери.

Реклама

12 квітня відзначали в тодішньому СРСР як День космонавтики з 1962 року, а в 1968-му свято отримало назву Всесвітнього дня авіації й космонавтики. Пізніше 12 квітня було проголошено ООН Міжнародним днем польоту людини в космос.

Іоанн Лествичник

Через 4 дні у православних віруючих настане Великдень 2023. Українці за кілька днів перед Великоднем починали генеральне прибирання в домі. До свята обов’язково мили вікна і прали постільну білизну. Господині заздалегідь починали готувати паски.

Реклама

Наші пращури вважали дату 12 квітня неблагополучною через розгул злих сил. У цей день замикали в загонах домашню худобу і птицю, щоб тварин не забрала нечисть. Також в цю дату не їхали далеко від дому, побоюючись, що в дорозі трапиться щось погане.

12 квітня багато дерев вже стоять в цвіту. З плодових раніше за інших зацвітають сливи і яблуні. Щоб бджоли запилювали дерева, наші пращури в цей період кропили сад медовим розчином (5 столових ложок меду на 10 л води). Комахи прилітають на солодкий аромат і запилюють квіти.

Також для приваблення запилювачів в саду ставили пасіку. Бджолярі 12 квітня можуть провести обліт бджіл і прибрати вулик. В цілому день вважається дуже вдалим для пасічників.

Господині 12 квітня пекли печиво у формі драбинки, яке символізувало шлях в Царство Небесне. Таке частування роздавали всім членам сім’ї, щоб вони росли здоровими і довго жили. Таку ж випічку готували на Вознесіння Господнє.

Що не можна робити 

День Іоанна Лествичника вважається невдалим для подорожей і поїздок. По можливості в цей день краще не вирушати в далеку дорогу.

За давніми прикметами, 12 квітня не варто займатися важкою фізичною працею і піднімати важкі предмети, інакше можуть розболітися суглоби.

Прикмети погоди 

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Іменини: Іван, Софрон, Зосим, Пантелеймон, Захар, Сава.

Раніше ми розповідали, про гороскоп для всіх знаків Зодіаку. Також писали про те, що у Кривому Розі відбудеться благодійний концерт на підтримку ЗСУ.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber, і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок