Кривий Ріг До сайту

7 квітня – Благовіщення: народні звичаї, прикмети та що не можна робити

7 квітня, відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці та Всесвітній день здоров’я. У народі свято відоме під назвами Благовіщений день, Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Реклама

Інформатор розповість які традиції існують сьогодні.

Всесвітній день здоров’я

Реклама

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році.

Мета свята – привернути увагу до проблем охорони здоров’я та необхідності розгорнутої й всеохопної профілактики захворювань, здорового способу життя.

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Реклама

У православному християнстві це одне з найважливіших свят. Благовіщення святкують приблизно від IV століття – 25 березня за григоріанським календарем, близько до весняного рівнодення, і 7 квітня за юліанським. Згадується у Новому Заповіті описаного у Євангелії від Луки (Лук 1:26-38).

Після весілля Марії з Йосипом, до неї в Назарет з благою звісткою прийшов архангел Гавриїл та приніс радісну звістку (благу вістку) про те, що вона скоро народить Спасителя-Ісуса Христа та промовив такі слова: «Радуйся, благодатна, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками. І благословен плід лона Твого!».

Діва Марія прийняла цей найвищий дар – бути Матір’ю самого Божого Сина. Тому символом свята є білі голуби у синьому небі – як втілення благої звістки. Крім того, синій є кольором Богородиці, тому в цей день священники одягають блакитні ряси.

Реклама

У православних вірян одна з найпоширеніших молитв – «Богородице Діво, радуйся», «Отче наш», а в католиків західного обряду ця молитва відома – «Аве Марія».

Що не можна робити на Благовіщення

Під час багатьох церковних свят не можна займатися працею – шити, в’язати, виконувати роботу по дому. Благовіщення – це не виняток. Вам доведеться відкласти всі домашні справи. Збирання і приготування їжі краще або відкласти, споживаючи вже готову їжу, або зробити заздалегідь.

Реклама

Розумова робота під час цього свята – теж під забороною. Також не варто дозволяти дітям займатися шкільними уроками. Особливо не можна шити і в’язати. У далекому минулому дівчата навіть остерігалися плести коси і робити зачіски в цей день.

Вважається, що на свята слід одягати новий або взагалі особливий, гарний одяг. Але Благовіщення – це виняток. Наші предки вважали: якщо одягнути в цей день новий наряд, вийде так, що він або порветься, або буде зіпсований іншим чином.

На Благовіщення не можна віддавати щось з дому, інакше доля складеться так, що прийде бідність. Ще вважалося, що, віддаючи щось в цей день, людина роздає зі свого будинку спокій і мир. Причому неважливо, що це – гроші в борг або навіть проста вода з-під крана. Пригощати когось і допомагати знайомим або жебракам в цей день не варто, як і пускати в будинок чужих.

Як і в більшу частину християнських свят, є заборона на статеві стосунки. Вважається, що це образить Господа. Наші предки вірили, що статеві стосунки під час церковного свята можуть принести безпліддя, хвороби й поганий урожай.

Народні прикмети та повір’я

Іменини: Марія, Йосип, Тихін, Сава, Василь, Гаврило, Устим, Феодосій, Пелагея.

Раніше ми розповідали, що у Дніпропетровській області засуджені малюють мурали в службових приміщеннях. Писали, що про гороскоп на 7 квітня та що в Україні знизяться ціни на борщовий набір.

Дізнавайтеся головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг.

Євгенія Глубінок