Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

В Мінагрополітики розповіли, чи може бути дефіцит овочів в Україні цьогоріч, і як це вплине на їхню ціну

Цієї весни фермери планують збільшити посіви ярих культур, гречки, а також цибулі, моркви. Тому дефіциту зазначених культур на внутрішньому ринку України, ймовірно, не буде. Це сприятиме доступності вітчизняного продукту для українського споживача. Про це заявили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Про це повідомляє Інформатор Кривий Ріг за посиланням на Інформатор Україна.

Фермери з Одещини, Центральної і Західної України відновлюють вирощування овочів, в першу чергу, борщового набору — цибулі та моркви.

“Цьогоріч ситуація з цибулею і морквою на ринку буде стабільною в порівнянні з минулим роком. Продукти будуть доступнішими для українського споживача”, — переконаний перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, планується посіяти більше не експортно орієнтованих культур: гречку, овес і просо.

“Аграрії вже у 2022 році суттєво збільшили обсяги посіву гречки. Тому сьогодні її ціна на 50% менша, ніж торік. Практично така сама площа посіву очікується цього року. Тобто гречки буде вироблено більше, ніж треба для внутрішнього споживання. Зменшиться потреба імпорту, і не буде підстав для зростання ціни. Навіть можливе здешевлення, але це стане зрозуміло по факту фіксації посівних площ у червні”, — зазначив урядовець.

Тарас Висоцький також зауважив, що навіть у складних воєнних умовах обсяг виробництва зернових культур перевищить потреби українців мінімум у два з половиною рази. Буде достатньо пшениці для виробництва хлібобулочних виробів, а кукурудзи і ячменю — для кормів.

Раніше ми розповідали, що чи почнуть зменшуватися ціни на продукти в Україні. Писали, на скільки у Кривому Розі завищують ціни на продукти.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

 

Нагору