Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Рожевий сніг на антарктичній станції “Академік Вернадський”: аномалія чи природне явище

Надзвичайний сніг побачили українські полярники з антарктичної станції “Академік Вернадський”. Він став рожевим. Але це не диво. 

Як повідомляє Інформатор з посиланням на Національний Антарктичний науковий центр, таке забарвлення з’являється внаслідок розвитку в снігу мікроскопічних зелених одноклітинних водоростей.
Цікаво, що одна й та ж водорість має три кольорові стадії: зелену, помаранчеву і пурпурову чи малинову. Вона зимує під снігом у «зеленому» варіанті, де переважає хлорофіл, а коли стає тепліше, то просувається ближче до поверхні і червоніє, адже в ній утворюються каротиноїди (ці ж сполуки фарбують моркву, наприклад). Каротиноїди захищають водорість від ультрафіолетового випромінювання.
Наразі наші вчені відбирають і фіксують проби кольорового снігу, щоб вже на «великій землі» їх проаналізувати і краще зрозуміти хімічні основи трансформації цієї водорості.
«Цвітіння снігу» сприяє зміні клімату. Адже через забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. Як наслідок – у ньому розвивається дедалі більше яскравих водоростей, від чого танення ще пришвидшується. Тому важливо щороку фіксувати площу «квітучого снігу» на дослідних поверхнях, щоб побачити загальні тенденції впливу зміни клімату. Нині цю роботу наші біологи і біологині на станції проводять за допомогою дрону.

Так "квітне" сніг в Антарктиді

Так “квітне” сніг в Антарктиді

Одна й та ж водорість має три кольорові стадії: зелену, помаранчеву і пурпурову чи малинову

Одна й та ж водорість має три кольорові стадії: зелену, помаранчеву і пурпурову чи малинову

В Антарктиді літо

В Антарктиді літо

«Цвітіння снігу» сприяє зміні клімату

«Цвітіння снігу» сприяє зміні клімату

Раніше Інформатор писав про те, що викраденого з Херсону єнота окупанти “мобілізували” до армії.

Дізнавайтеся головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг

Фото Сергія Глотова та Марти Дзиндри.

Альона Свірідова

Нагору