3 лютого, відзначають День годування птахів, Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою, Міжнародний день золотистого ретривера. У церковному календарі – день пам’яті Максима Сповідника.
Інформатор розповість про традиції та прикмети цього дня.
Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою
Кожного року 3 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою. Свято започатковано з метою виховання культури спілкування у дітей та задля зменшення використання лихослів’я у дорослих, бо, як відомо, дорослі є прикладом для молодшого покоління.
Ненормативна лексика існує в кожній мові, люди використовують її для словесного вираження агресії. Лайливі слова заважають грамотному і культурному мовленню, а ще сигналізують про психологічні проблеми. Негативні слова примножують негатив у нашому житті.
Існує також інша думка: нецензурна лексика допомагає виплеснути агресію швидко й безпечно для оточуючих нас людей. Вчені кажуть, що вживання ненормативних слів говорить про щирість й емоційність особистості, а ще свідчать про розвиненість. Дослідження вчених показали, що лайка допомагає вивільняти емоції та навіть зробити людину більш стійкою до болю.
День пам’яті Максима Сповідника
Спочатку він служив імператору, але потім розчарувався в ньому і прийняв чернецтво в Хрисопольском монастирі. Святий прославився як захисник православ’я і противник єретиків.
Цього дня чоловіки та жінки проводили обряд, який мав зміцнити шлюб. Подружжя бралося за руки, виходило у двір і говорило: “Що Бог з’єднав, то людині роз’єднати не під силу”. Потім разом струшували з дерев іній.
Господині в цей день пекли пироги з рибою, грибами, картоплею, яйцями. Цими пирогами пригощали рідних, жебраків і добрих людей. 3 лютого потрібно помиритися з тим, з ким була сварка. Не можна лаятися і скандалити. На Максима якщо створиш добру справу, то добро обов’язково повернеться. Вважається, що якщо в цей не вдалося зробити заплановане, то це на краще – Максим від біди відвів.
Прикмети погоди
- Безхмарна погода сьогодні – до ранньої весни.
- Погожий день сьогодні обіцяє гарну погоду навесні.
- Холодний і сухий день віщує жаркий серпень.
- Якщо місяць вночі ховається в хмарах, то хороший урожай буде. Якщо ж ніч безхмарна – буде неврожайний рік.
- На зорі ясно – до морозів найближчими днями.
Преподобний Максим вважається помічником і втішником в бідах. Сьогодні згадували добрим словом всіх, хто коли-небудь допомагав людині. Шанували добрих і жалісливих людей. А зло і образи в цей день вважалися за служіння дияволу. Святому молилися про заступництво сиріт і вдів.
Що не можна робити
Цього дня церква забороняє сваритися, лаятися і ображатися. Варто здійснювати лише добрі справи, бо нечиста сила може проникнути в душу людини. Не можна ігнорувати прохання про допомогу. А ще краще не давати сусідам сіль, бо віддасте щастя.
Що можна робити
Наші предки молилися преподобному Максиму, щоб він подарував благополуччя родині й багатство. Цього дня пекли пироги з рибою, яйцями чи м’ясом, а потім роздавали їх знайомим.
Іменини: Ганна,Анастасія, Клавдія, Іполіта, Агнія, Валеріан, Євген, Максим, Феодосій, Іван, Гнат, Оскар, Офелія, Стефан та Лаврентій.
Раніше ми розповідали, що в ДТЕК розповіли про графіки відключення світла у Кривому Розі на 3 лютого.
Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.
Євгенія Глубінок