Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Чи варто боятися мутації Omicron, – коментар експертів

24 січня 2023 року МОЗ та ЦГЗ повідомили про перший випадок пацієнта з мутацією варіанту Omicron в Україні. Як відомо, пацієнт вакцинації від COVID-19 не мав. Чи сприятиме це підвищенню рівня захворюваності на COVID-19? Чи варто українцям переживати? Фахівці Центру громадського здоров’я відповідають детально.

Про це повідомляє Інформатор за посиланням на офіційний сайт DOCDC.

Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду  ЦГЗ

Ми досить обмежені в даних, проте з того, що нам доступно і що підтверджує ВООЗ —  Omicron XBB.1.5 швидше передається і таким чином сприятиме збільшенню випадків у всьому світі та в Україні відповідно. Інформації щодо тяжкості захворювання, пов’язаного з XXB.1.5 поки не достатньо, але оцінки тривають.

Попри те, що варіанту вірусу SARS-CoV-2 Omicron сам по собі легше переноситься, часто не потребує госпіталізації та навіть деколи ми бачимо зменшення звернень за меддопомогою — це все одно не зменшує соціальної відповідальності.

Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше.

Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ

Поява мутації варіанту Omicron XBB.1.5 вірусу SARS-CoV-2 в Україні не вплине на вакцинальну кампанію COVID-19. Доведено, що вакциновані люди захищені від тяжких наслідків захворювання та смерті.

Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років.

Раніше ми розповідали, як отримати безоплатні ліки у разі бронхіальної астми та хвороб нижніх дихальних шляхів.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

Нагору