Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Як отримати пенсію, коли немає світла

Через  тривалі відключення електрики частина банкоматів може не працювати. У результаті пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати на картку, не завжди вдається зняти гроші. Але не в усіх магазинах є термінали й розраховуватися потрібно готівкою.

Де і як можна отримати пенсію за умов тривалих відключень світла, розповість Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна. 

Можна звернутися до каси банку

Попри постійні відключення електроенергії, чергові відділення банків продовжують працювати. За умови, що вони мають електрогенератори. Повинні працювати у таких відділеннях і банкомати. Усі вони замкнуті в єдиний ланцюг. Тому якщо електрика є, в центрі управління бачать, де закінчується готівка. І інкасатори оперативно підвозять гроші та наповнюють банкомати.

Якщо ж гроші в банкоматі закінчилися, перевести в готівку пенсію з банківської картки можна в касі банку.

Національний банк України (НБУ) повідомляє, що інформацію про працюючі банкомати та відділення можна перевіряти на сайтах або в соцмережах банків. Також вона має розміщуватися на будинках банківських відділень. Ці відомості, обіцяють у НБУ, регулярно оновлюватимуться.

Крім того, зателефонувавши на «гарячу лінію» НБУ, можна дізнатися про наявність, місцезнаходження чергових відділень банків у вашому місті та графік їх роботи:

  • 0-800-505-240 (дзвінки безкоштовні);

Графік роботи: понеділок – четвер, з 9.00 до 18.00, п’ятниця – з 9.00 до 16.45.

Якщо всі лінії були зайняті, або ви зателефонували в неробочий час, залиште свій номер телефону на автовідповідачі – і вам передзвонять.

Можна переказати гроші на “Укрпошту”

Відділення “Укрпошти” в Україні є навіть у маленьких селищах. За словами генерального директора компанії Ігоря Смілянського, чергові поштові відділення під час відключень світла можуть надавати основні послуги:

  • приймати оплату комунальних платежів;
  • здійснювати видачу пенсій та соцвиплат;
  • оформляти всі види відправлень та передплату на друковані видання.

Єдине обмеження за відсутності електрики – виплати переказів обмежуються сумою п’ять тисяч гривень.

Пропонує «Укрпошта» свої послуги та тим, хто отримує пенсії через банківські установи, але не може зняти готівку з банківських карток. У цьому випадку можна оформити переказ грошей зі своєї картки на будь-яке автоматизоване відділення «Укрпошти». А потім отримати готівку у поштовому відділенні. Можна скористатися послугою «З карти додому». У цьому випадку гроші вам доставлять додому.

Отримати консультацію, роз’яснення або довідкову інформацію з цього питання можна за телефоном: 0-800-300-545 (виберіть кнопку 2). “Гаряча лінія” працює щодня з 8.00 до 22.00.

Можна зняти готівку у касі супермаркету.

Якщо поблизу від вашого будинку є супермаркет, обладнаний генератором, під час відключення світла можна звернутися туди. Про те, що отримати пенсію можна на касах супермаркетів, заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко. За його словами, люди, роблячи покупки, мають право зняти готівку зі своїх банківських карток. Така можливість поширюється на пенсійні виплати.

Сьогодні у багатьох населених пунктах банківських відділень та банкоматів просто немає. Тому міністерство працює над тим, щоб під час війни пенсіонери могли отримувати пенсії у точках обслуговування людей.

Купуючи товар у супермаркеті, можна зняти з картки до шести тисяч гривень, причому незалежно від суми купівлі. Головна умова – на касі необхідно розрахуватись карткою, з якою ви збираєтесь зняти гроші. Комісію при переведенні в готівку гривні в супермаркетах не беруть.

Віталій Музиченко запевнив, що зняти пенсію з карти можна в мережі магазинів «АТБ», «Сiльпо», «Фора», «Фоззі», «Варус» («VARUS») «ЛотОК», «Треш» («Thrash!»), «Точка».

Щоправда, перевести в готівку необхідну суму на касі супермаркету вдається далеко не завжди. Справа в тому, що сьогодні покупці намагаються приготувати готівку: під час відключень електроенергії багато магазинів банківські картки не приймають. Тому необхідну суму готівкою в касах часто зібрати не виходить. Можна, звісно, і почекати. Але те, що необхідну суму набереться, касири не обіцяють.

Раніше Інформатор писав про те, що робити при оформленні пенсії, якщо втрачені документи про розмір зарплати.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

 

Нагору