Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

В Україні можуть подорожчати яйця: експерт назвав причину

Перебої зі світлом впливають на ціни різних категорій товарів. Зокрема, мова йде про яйця. Їхня вартість може змінитися до Нового року. 

Про це повідомляє Інформатор Кривий Ріг за посиланням на Інформатор Україна.

Економіст Ілля Несходовський прогнозує незначне здорожчання цін через перебої зі світлом.

“Наприклад, якщо говорити про яйця, де у структурі собівартість електроенергії є значною, то це відповідно може призвести до того, що ціна на яйця може незначно збільшитися до Нового року”, – сказав Несходовський.

Якщо ж говорити про товари, де електрика потрібна, щоб їх зберігати, наприклад, для роботи морозильних камер, холодокомбінатів, то в цьому випадку зворотна ситуація. Тут питання не здорожчання електроенергії, а питання відсутності енергопостачання.

“Як результат, вони зараз намагаються продати свою продукцію, і тому по цій категорії товарів може бути незначне здешевлення”, – пояснив Несходовський.

За його словами, йдеться про намагання збільшити відповідну пропозицію на ринку. Адже зберігати так довго продукцію, як раніше, вони не можуть.

“Але надалі, наприклад в кінця січня, на початку лютого, коли буде нестача цих продуктів, це призведе до здорожчання”, – зазначив Несходовський.

Щодо інших товарів, оскільки є можливість перейти на альтернативні джерела використання електроенергії, то замість того, щоб використовувати централізоване енергопостачання, використовуються генератори. Водночас вартість ціни електроенергії, яку виробляє генератор, є суттєво вищою, ніж ціна електроенергії, яка поставляється.

“Як результат, в структурі собівартості, в залежності від тої питомої ваги, наприклад якщо це 10%, а подорожчання вдвічі, то на ці товари можна очікувати подорожчання приблизно на 5%”, – пояснив Несходовський.

Наприклад, що стосується овочів і фруктів, то ціни на них залишаться приблизно такі ж самі. Тому, що там в структурі собівартості електроенергія для того, щоб їх зберігати, є незначною, вона суттєво не вплине і тут є достатньо велика конкуренція.

“Якщо ж говорити про заморожену рибу та інші заморожені продукти, то тут може бути подвійна тенденція. Той, хто не зможе працювати, буде скидати товар на ринок, продавати і, відповідно, зменшувати закупки. Той, хто перейшов на генератори, у нього вартість буде збільшуватись”, – сказав Несходовський.

Щодо інших продуктів, які не залежать від електроенергії, наприклад, алкоголь, інші напої, які не потребують холодильних камер, то ціна на них залишиться на рівні початку зими, особливих коливань тут не спостерігатиметься.

Раніше ми розповідали, як змінюються ціни на картоплю в Україні та чого чекати взимку.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

 

Нагору