Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Світла буде більше: Україна відновила роботу всіх атомних енергоблоків АЕС, які не контролюють окупанти

Енергоблок АЕС, який було виведено з ладу після ракетного обстрілу, підключено до енергосистеми країни. Зараз триває набір потужності. Всього вже працює дев’ять енергоблоків. 

Про це повідомляє Інформатор Кривий Ріг за посилання на Інформатор Україна.

13 грудня, о 01:09 за словами міністра енергетики України Германа Галущенка,  після ремонту, до електромережі підключили дев’ятий енергоблок-тисячник (потужністю 1 000 МВт) “Енергоатому”, який було виведено з ладу 23 листопада в результаті ракетних обстрілів.

“Це черговий крок до стабільності енергосистеми. Всі 9 енергоблоків вітчизняних атомних електростанцій, які знаходяться на підконтрольній Україні території, працюють для забезпечення потреб населення та економіки країни”, – сказав Галущенко.

Ще шість енергоблоків-тисячників тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції зупинені. Їхнє включення блокується рашистами. ЗАЕС продовжує постійно споживати близько 100 МВт на власні потреби від енергосистеми України.

“Вірю, що залишилося недовго чекати, коли найбільша в Європі Запорізька АЕС буде звільнена з варварської рашистської окупації, і тоді ми зможемо видавати повну атомну потужність в енергосистему для потреб наших громадян та економіки, як ми це завжди робили взимку. А поки цього не сталося, сподіваємось і всіляко підтримуємо зусилля ЗСУ та усієї прогресивної світової спільноти щодо якнайшвидшого звільнення ЗАЕС і відновлення роботи всіх шести її енергоблоків”, – зазначив очільник “Енергоатому” Петро Котін.

Раніше ми розповідали, що українці пропонують обміняти пам’ятник Катерині Другій на наших військовополонених.

Підписуйтесь на Telegram канал Інформатор Кривий Ріг , а також у Viber і дізнавайтеся першими про головні новини міста.

Євгенія Глубінок

 

Нагору