Інформатор Кривий Ріг

ЖИТТЯ

Найскладніший етап позаду: голова «Укренерго» розповів про стан енергосистеми України

Після масованих атак росії по об’єктах критичної інфраструктури, в Україні покращується ситуація з електропостачанням. Енергосистему країни поступово відновлюють, найскладніший етап вже позаду.

Як повідомляє Інформатор Кривий Ріг з посиланням на Інформатор Україна та голову «Укренерго» Володимира Кудрицького, ситуація покращується. Найгірший етап після цієї атаки наша енергосистема вже пройшла… Зараз енергосистема інтегрована, всі області заживлені, енергосистема знову з’єднана з енергосистемою Євросоюзу. Єдине що, під час цієї атаки  була тимчасово втрачена досить велика кількість енергогенерації, теплової та атомної. Зараз йде процес набору потужності, найбільше надії покладаються на атомну енергетику. Вже всі три атомні станції, що розташовані на неокупованій території, працюють… Через 1-2 дні вони вийдуть на свою нормальну планову потужність. Очікується, що після цього можна вже буде перевести споживачів замість аварійних на планові графіки відключень.

При цьому українцям рекомендують не розслаблятися, адже ситуація може ще більше ускладнитися, якщо будуть наступні удари. Громадян просять мати вдома запас води, їжі, а також резервні джерела живлення — генератор або акумуляторні батареї. Пошкодження енергетичної мережі досить суттєві й це ускладнює проходження зимового сезону, не кажучи вже про ризики додаткових атак, які продовжують бути актуальними та можуть статися кожного дня. Зараз вся енергетична галузь сфокусована на якомога швидшому відновленні мереж, щоб дати змогу нашій генерації працювати на повну потужність і транспортувати цю електрику до споживачів. Це дозволить перейти від складного режиму, коли в нас є непередбачувані аварійні відключення на додачу до планових. Передбачити, куди окупанти атакуватимуть наступного разу – неможливо. Українцям треба бути готовими до аварійних відключень.

Раніше Інформатор писав про те, що у Кривий Ріг повертаються електрика, вода, тепло та мобільний зв’язок.

Дізнавайтеся головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг

Нагору