Кривий Ріг До сайту

16 листопада в Україні святкують День працівників радіо, телебачення та зв’язку: що не можна робити, прикмети та події

16 листопада відзначають День працівників радіо, телебачення та зв’язку, Всесвітній день рукоділля, Міжнародний день толерантності. За релігійним календарем – день пам’яті святої княжни Анни Всеволодівни.

Реклама

Інформатор розкаже народні прикмети.

День працівників радіо, телебачення та зв’язку

Реклама

Ідея запровадити це професійне свято з’явилася ще в 1994 році. Тоді працівники Укртелерадіокомпанії звернулися до Президента та уряду з проханням знайти день для святкування. Дату обрали на честь першого радіоетеру в Україні, що відбувся 16 листопада 1924 року.

Всесвітній день рукоділля

Це свято поки не має офіційного статусу, але фонд ЮНЕСКО вніс рукоділля до списку культурної спадщини світу. Метою дня є поширення інформації про різні види діяльності, можливість обмінятися досвідом і навчитися новому.

Реклама

Міжнародний день толерантності

День толерантності був запроваджений ЮНЕСКО 1995 року. Це дуже важливе свято, особливо в сучасному суспільстві, адже у світі зростає екстремізм (крайні методи дій, погляди) та неприязнь до чужого (ксенофобія). В цей день розповсюджується інформація про те, що всі люди різні і потрібно поважати особистість кожного з нас.

День пам’яті святої княжни Анни Всеволодівни

Реклама

Анна Всеволодівна яка була дочкою київського князя Всеволода Ярославовича. Вона отримала в народі прізвисько – Холодна, тому що цими днями погода найчастіше вже звертає до зими. Також свято носило й інші назви: “Баби”, “Кросник”, “Ганна”, “Агапій”.

Анна (Янка) Всеволодівна народилася в Переяславі у 1504 році. Саме там і минуло її дитинство. Матір’ю княжни була грецька царівна. Батько, князь Всеволод Ярославович, опікувався дочкою, тому дав їй серйозне на той час виховання: навчав філософії, грамоті, риториці, історії, грецькій мові.

В юні літа Анна заручилася з Дуком Старшим, який був візантійським царевичем. На жаль, її судженого насильно постригли в ченці. Ця подія і стала причиною того, що дівчина присвятила себе Господу Богу. Побачивши в Візантії різноманітні жіночі монастирі, вона попросила свого батька заснувати схожий на Русі. На її прохання в 1068 році з’явився перший жіночий монастир, Андріївський. Анна стала там ігуменею. Саме в монастирі пізніше відкрили першу школу для дівчат. Там викладали жіночі ремесла і необхідні основи.

Реклама

Що не можна робити 

Народні прикмети і традиції

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

На Русі 16 листопада було прийнято ласувати замороженими ягодами (журавлина, брусниця). Їх часто додавали в кисіль або в різноманітні страви. Якщо був мороз, на вулицю виносили молоко і чекали, щоб воно замерзло. Потім робили з нього стружку, якою посипали млинці. Це було щось схоже на сучасне морозиво.

У слов’ян існувало повір’я, що 16 листопада з неба спускається нечиста сила, яка ходить між будинками і заглядає, як хто живе. Тому потрібно було захистити себе. Наприклад, не залишати житло без нагальної потреби.

Іменини: Вікентій, Богдан, Ілля, Сергій, Павло, Микола, Петро, Василь (Василій), Олександр, Володимир, Йосип (Осип), Іван, Федір, Георгій, Євдокія, Світлана, Ганна.

Раніше ми розповідали, що «ПриватБанк» видав перший пільговий кредит за програмою «єОселя».

Дізнавайтеся головні новини Кривого Рогу і України на Telegram каналі Інформатор Кривий Ріг

Євгенія Глубінок