Інформатор Кривий Ріг

ВЛАДА

Зміни у Законі України: хто не підлягає призову

4 листопада народні депутати проголосували за зміни до Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Зміни стосуються бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізаціїх

За зміни проголосували 290 голосів народних депутатів України. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Після вступу в силу зміниться порядок бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями,- повідомляє Інформатор Кривий Ріг  із посиланням на Інформатор Україна.

В чому полягають зміни

Як повідомив у своєму Telegram -каналі народний депутат від парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк  зміни містять дві ключові новації, які просив бізнес для організації прозорої процедури бронювання:

  • Надання повноважень Уряду на розробку нового порядку бронювання. Цей порядок має включати критерії віднесення підприємств до критичних.
  • Дозволити проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Законопроєкт пропонує уточнити категорії військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, а саме:

  • передбачити, що особи, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
  • встановити, що порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом Міністрів України.

Яких категорій військовозобов’язаних стосуються зміни

Стаття 25 Закону «Організація і порядок бронювання військовозобов’язаних» буде містити наступні положення.

Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Військовозобов’язані, зазначені у частині першій цієї статті, не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

Під час дії воєнного стану бронювання військовозобов’язаних може також здійснюватися за списком військовозобов’язаних, поданим у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку відповідним органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією, зазначеними в частині першій цієї статті.

Раніше ми розповідали, що робить, якщо отримав повістку.

Нагору